Prosím vás poraďte mi. 8 příbuzných slov ke slovu listopad

Nejlepší odpověď
annas

llistopad – složené slovo, takže příbuzná slova k první části.

list, listí, lístek, lísteček, listový, listová, listen, listnáč, listnatý.

Další odpovědi
Orange

listonoš, lupenopad, listipad, lidvestepad

anonym

Mockrát vám děkuji

annas

Není zač. Slušně jste požádal. Ale určitě byste na některá slova oišel sám.

annas

Rozlišujeme:

  1. slova nemotivovaná: list
  2. slova motivovvaná
  1. jednoslovná – odvozená – např. listový a složená – listopad.
  2. sdružená – korunní lístek

    Slova příbuzná jsou slova se společným kořenem, tím si jsou významově blízká. Tedy slova od kořene list …