-ve-verka

prosim vas, nevite nekdo, co je to kultura statu a kultura naroda?

Doplňuji:
mám na mysli třeba nějakou „definici“

Nejlepší odpověď
anonym

Národ jsme my všichni, tak jakou máme kulturu? Jak se to vlastně chováme a jak jsme vnímáni jinými národy? Asi není vždy dobré to vědět.
Císař Rudolf o sobě tvrdil: Stát jsme my,že? Kultura státu je to, jak je Česká republika vnímána světem. Svět ví, že u nás v parlamentě pohvizdují čekatelky na titul 1. dáma, že současný prezident je sběratel a že naše republika dala světu taková jména jako je „podnikatel“ Viktor Kožený, nebo další „podnikatel“ Radovan Krejčíř. Při tom se zapomíná velmi rychle na všechna jména, která náš stát skutečně proslavila.
Laicky řečeno jde zde o oficiální hodnocení kulturnosti státu a jeho obyvatelstva.

Další odpovědi
Ar

Tak na to jen tak někdo neodpoví, to je právě to co v naší vyspělé civilizaci absolutně chybí a nebo je to alespoň řádně pokroucené.