haha

prosím vás, měl bych se učit britskou nebo americkou angličtinu? a která je těžší?

Nejlepší odpověď
quentos

nedá se jednoznačně říct, která je „těžší“. Americké je těžší porozumět, protože její výslovnost víc „flákají“, víc „válí v puse“.

Nejlépe uděláte, když se naučíte obě – těch rozdílů mezi nimi zas není tolik, aby se to nedalo naučit.

Další odpovědi
led

Americká angličtina má väčšiu prímes neanglických výrazov, skracovacím a prežúvacím spôsobom výslovnosti sa pre cudzinca stáva menej zrozumiteľná než britská. Len ak Brit začne hovoriť slangom, alebo rečou svojej oblasti ani tu nemáte šancu. (V Londýne sme našli 11 rôznych výrazov na to isté)

anci

na školách se učí britská …