pipa-123

prosim vas kdyz jsem bila odsouzena do vezeni muze mi pan prezident udelit domaci vezeni dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
hanulka11

vy už jste byla odsouzena – tak jaképak domácí vězení

Další odpovědi
anonym

Nemůže, uděluje pouze milost. Domácí vězení dává soud při velmi nízké nebezpečnosti tr. činu.

Drap

Prezident může udělit milost, nebo jen zmírnit trest. Osobně bych na to ale moc nespoléhal

zzzzz

A kurz pravopisu k tomu. Jen si to pěkně odseďte a nespoléhejte na prezidenta, ten uděluje pouze milosti, ne druhy trestu.

Bubba J.

otázka je špatně položena…byla jste už před vynesením rozsudku trestána????
domácí vězení…psí obojek…nemá v pravomoci prezident,ale soudce s přihlédnutím k daným okolnostem

anonym

Jak odpověděl/a drap, prezident udělí milost a ta se týká následujícího:
aby se nepokračovalo v trestním stíhání
aby se upustilo od potrestání
aby se proměnila výše trestu z vyššího na nižší
Teoreticky je možné, že pokud by prezident milost udělil, může zmírnit trest, tak, že např. odsouzeného se změní za podmínečně odložený, pochybuji, že on bude ve své milosti rozhodovat, že namísto trestu odnětí svobody, bude uložen alternativní trest domácího vězení.

registrovana

„bila“ jste maximálně psa. Možná by vás v tom vězení mohli naučit základům pravopisu.

pusinka50

Jooo, vězení, tak to bylo asi větší sousto než ukradená čokoláda v supermarketu, to by se Vám a Vám podobným líbilo, drogovat, krást, zabíjet, vraždit a pak dostat jako trest domácí vězení a v klídku domova sedět v křesle, hulit, chlastat, sledovat telku. Jen si to pěkně odseďte, ať máme čas na přemýšlení, jakým směrem potom dál…