sapis521

Prosím vás kam mám zapojit SLEEP SW ?

Základní deska PC je – Ashrock ALive NF6G GLAN.

Zkoušel jsem najít návod k desce a nešel jsem ho ale tohle tam není.
Doplňuji:
Já to nikde na desce nemůžu najít.

Odpovědi
brillant

U některých desek uvádějí, že sleep switch je to samé jako power switch. Za tuto informaci, ale neručím (nemám ověřeno).

Front

Měl sem podobný problém, ale byla to deska MSI. Tam to fungovalo jak píše brillant.

cochee

Na „ježkovi“ na desce piny pro tlačítko SLEEP nejsou, pouze POWER. V příručce desky, která je k dispozici ke stažení, je popsán SETUP BIOS verze 1.00 a tam není ani k dipozici poměrně běžná položka k nastavení chování tlačítka POWER při jeho stisknutí. Aktuální BIOS však má verzi 1.80, kde tato položka být může (neověřěno). Deska nicméně podporuje ACPI, tudíž chování POWER tlačítka lze nastavit přímo v operačním systému. Windows XP to umí, takže to umí i novější Windows. Je to v nastavení úsporných funkcí, v XP se tam leze přes nastavení spořiče obrazovky.