lukas.zmizik

No to si poslala dost zapeklitý odkaz… jsou v něm totiž obrázky mnoha rúzných přístrojů.

Ten s písmenkem V je voltmetr, s písmenkem A je ampérmetr… když to na sobě bude mět řecké písmenko Ώ, tak je to ohmmetr…

to žluté s displejem je multimetr, který umí měřit vše uvedené plus jako bonus i něco navíc (kapacitu, frekvenci, teplotu, atd..)

Schémata znázorňují princip různých přístrojů…

Ale myslím, že bude lepší, když příště pošleš jeden obrázek konkrétního přístroje, který tě zajímá.

anonym

A jakou ten přístroj měří veličinu?
Kromě těch, co píšeš to může být wattmetr (měří příkon), multimetr (´sdružuje´ více -metrů v jedné krabičce)…
Kdyžtak pro inspiraci kukni na http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Měřicí_přís­troje

rudolf.th

No, ja by som povedal, že je to avomet, čiže „apérvoltmeter“:

https://www.go­ogle.cz/search?q=a­vomet&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=A0pwUoLYCOS24AT­F74GACw&ved=0CCsQs­AQ&biw=1228&bih=608

Takto sa dakedy volali prístroje, ktoré boli multifunkčné. Dokázali merať prúd aj napätie, príp. aj odpor.

Děda Louda

Používá se pojmenování multimetr, v Česku asi běžnější název avomet.

Dochy

To je vážně těžký, když dáš odkaz na vyhledávání obrázků. Základem by mohl být galvanometr. Aby sloužil jako voltmetr, přidávají se k němu vhodně zvolené předřadné odpory. Pro použití jako ampérmetr se přidává paralelně bočník. Pro ohmmetr je to pak trochu složitější a musí se použít jiná stupnice. Pro wattmetr se použije poměrně složitý obvod, nebo lépe – použije se jiný měřící systém, který má měření součinu dvou elektrických veličin přímo v popisu práce…

Emefej

Je to nějaký analogový multimetr, ale Avomet to rozhodně není. Avomet byla značka mutimetrů vyráběných v Metře Blansko a vypadal zcela jinak. Stále mám Avomet II ( DU-10), tak vím o čem píšu.

Zdroj: http://www.kvt-elektronika.cz/me­rici_pristroje­.htm

Dochy

tedy pánové k avometu… samozřejmě nevím, jaké obrázky předhodil google vám, ale u mně je první avomet asi tak na pětistém obrázku hned za konstrukcí atomové bomby…
A pak avomet není každý multimetr, avomet je ofic název historického ručičkového (a kvalitního) A,V,O-metru od Metry Blansko

Dochy

Aha… tak teď mi to začlo vyhazovat i jeden obrázek do popředí… Tak jedině multimetr (pokud není znám přesný typ – avomet to rozhodně není)