tadula

Poradíte, jestli mám nárok na zvýšení alimentů, pokud jsme se na dané částce domluvili?

Můj bývalý přítel se před půl rokem přestěhoval i s rodiči do velkého baráku a koupil si nové auto Octavii Combi.Jezdí s kamionem,tak má přiznáno 11000,– plus 2 vyživovací povinnosti,ale ve skutečnosti má kolem 40000,–.Mě dává 2000,– na 4 letého syna a to ještě na víckrát.Na alimentech jsme se domluvili a soud to schválil,ale za téhle situace bych chtěla víc

Původní neotázka
Prosím Vás chtěla bych se zeptat,jestli mám nárok na zvýšení alimentu pokud jsme se na dané částce domluvili

Odpovědi
Alesh

Co to je za dotaz? Tak pokud jste se domluvili, tak co řešíš?

Drap

O tom, jestli náš nárok může rozhodnout jen soud.Pokud se domluvíte a oba domluvu dodržujete, tak může platit více i bez soudu, pokud chce.

ivzez

I po opravě chybně formulovaná otázka,
není z ní zřejmé, nač přesně se ptáte.

Na zvýšení výživného nárok nemáte, protože žádné nepobíráte.

Můžete ale podat soudu návrh na zvýšení výživného pro svého syna. Rozhodne-li soud o zvýšení, bude mít Váš syn (nikoliv Vy) nárok na vyšší výživné.

ivzez

Na Vašem místě bych si moc dobře rozmyslela,
jestli chci otci svého dítěte a jeho zaměstnavateli
dělat problémy.

Podaří-li se Vám totiž nadělat problémy zaměstnavateli,
může otec Vašeho syna následně přijít o práci a po snížení
svého příjmu podat návrh na snížení výživného…