bedunka

Poradíte, zda je možné odejít z léčebny z důvodů, které jsem uvedla v popisu?

Původní neotázka

Prosím v polovině dubna jsem si zlomila krček a už dva měsíce jsem v nemocnici teď mě daly na lecebnu dlouhodobě nemoc

Ale nic se mnou nedelaji jen dvakrát na pojišťovnu hejbaly nohou a proto chci vědět jestli mě tu můžou držet nebo mohu kdykoli odejít

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Kdykoli můžeš „odejít“, lékař po tobě bude chtít podepsat revers, ale musí tě propustit.

Další odpovědi
fcoop

Byl bych velmi,velmi! opatrný!

http://www.ma­tuskajiri.medi­kus.cz/o-nemocech/zlomenina-krcku-1478

Zlomenina krčku je vážná záležitost,není to běžná zlomenina.
A rady na dálku a od laiků! jsou na nic.

Nuk nuk

Odejít samozřejmě můžete kdykoliv, můžete, jak už bylo psáno, podepsat revers a jí domů.
Zvažte ale zda je to dobrý nápad. Zlomenina v krčku není zrovna věc, kterou bych bral na lehkou váhu, předpokládám, že nejste nejmladší, prootže tohle zranění se obvykle nižším ročníkům nestává. U zloměniny krčku se mohou objevit další zdravotní komplikace, z nichž některé mohou být velmi nebezpečné.(Nechci Vás strašit, ale moje babička na následky této zlomeniny zemřela a bylo jí jen 70, manželova prababička ji sice přežila, ale jako nesoběstačný ležící pacient)
Zvažte tedy, zda je revers dobré rozumné řešení. Zvažte, zda můžete chodit, třeba alespoň s oporou, zda Vám zranění nezpůsobilo jiné problémy, zda máte doma někoho, kdo o Vás bude pečovat. Prokonzultujte s lékařem, jaké má plány léčby, klidně si mu postěžujte, že ddvojí cvičení za dva měsíce nevidítě jako smysuplnou léčbu, a případně, jaké máte vyhlídky, když nemocnici opustíte.

Lamalam

Z léčebny, pokud se nejedná o soudem nařízenou léčbu nebo se nejedná o nebezpečné přenosné onemocnění, můžeš kdykoliv na vlastní žádost odejít.

Kepler

To záleží na tom, v jakém stavu ta zlomenina je. O vašem propuštění by měl rozhodnout lékař, pakliže to léčení prohlásí za ukončené. Je tady sice možnost podepsání reversu (propuštění na vlastní zodpovědnost), ale to bych nedoporučoval, protože by mohlo dojít k obnovení zranění a veškerá dosavadní léčba by byla zbytečná. Máte právo znát svůj stav.

nyjono

S cukovkou navíc se léčba také neusnadňuje.

Klaproth

Léčebna není vězení, odejít můžeš kdyoliv.