369kodl

Prosím Standu,doplnění SJM

Stando prosím,když bych pro tchýni našel náhradní bydlení,tzn,co?St­ačí předložit,že tam a tam,v našem okresu,je třeba volný byt stejné kategorie,nebo musím udělat něco víc,třeba sjednat nějakou okresu s majitelem tohoto bytu?Díky moc,K.

Nejlepší odpověď
standa

Problematika ´náhradního bytu´ je uvedena v ustanovení § 712 Občanského zákoníku (viz zdroj níže).

V zásadě by se náhradní byt (přiměřených kvalit a velikosti) měl vyskytovat ve stejné obci. O výjimkách pak musí rozhodovat soud.

Obávám se, že nebude stačit ´jen´ oznámit, že „tam a tam“ je volný byt…, vaší povinností je zajistit nebo zprostředkovat uzavření nájemní smlouvy.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx#par712