itirex

prosím rychle pomoc!!!!!! právě jsem posunul skřín a na ní bylo akvárko, voda se nalila do zásuvky a vyply se pojistky!!

prosím rychle pomoc!!!!!! právě jsem posunul skřín a na ní bylo akvárko, voda se nalila do zásuvky a vyply se pojistky!!!! co mám dělat????? vyhoříme????? prosím rychle se ozvěte!!! díky moc

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se vyply pojistky tak nevyhoříte. Nejlépe vše vysušit, utřít a znovu zapnout pojistky.

Další odpovědi
Dochy

Když vypadli pojistky a ještě nehoříte, tak pravděpodobně nevyhoříte.
Pokud to bylo do prodlužky tak ji odpojte a nepoužívejte. Pokud do zásuvky ve zdi (to byste se museli hodně snažit), tak bych doporučil aby to skouknul nějaký elektrikář. Jinak by mělo stačit nechat to vyschnou a , jestli se nic neděje. Elektrikář by ale byl jistější.zkusit zas nahodit (předpokládám spíš než pojistky) jističe a chvíli to pozorovat
Doplňuji:
doprkýnka: vyschnout a chvíli pozorovat, jestli se nic neděje…

jirkajirka

.Že by voda vypla pojistky nebo jistič o tom pochybuji Ještě tak nadproudový hránič.Zásuvky jsou tak konstruované že se do nich voda tak jednoduše nedostane.postřikem Spíše zatopením ale to tolik vody nebylo.Ze zásuvky vytáhni připojené spotřebiče pozor při vypnutem jističi,prodluž­ku,lampičku osvětlení akvárka a podobně Ty jsi mohl nějak poškodit.Potom skus zapnout jistič a pohledem zkontroluj zásuvku zda nejiskří,nějak nehrčí,jinak to hned vypni.Počkej na rodiče .Ničeho se nedotýkej pokud to bude mokré a jistič zapnutý.Jestli jde jinde proud jen ne v tom zásuvkovén okruhu tak jistič nezapínej až to vše vyschne

elektrikář

Zásuvkový obvod pokud to odpojil jistič, zatím nezapínat zkontrolovat hlavní jistič na chodbě,Tí se zapnou světla Chce to dospělého člověka mokrá zásuvka lze odkrytovat a fenem vysušit.Případně počkat do druhého dne a pak vyzkoušet nejlepe zkoušečkou

itirex

ta ryba dostala šok a myslím že umřela…co s tou vodou? není v ní ještš elektřina?

itirex

no a horší je jak tu skřín posunout zpátky..... jestli tam tu vodu zase naliju tak už teda nevím…

itirex

moc vám děkuji… asi jste mi právě zachránili život!!! popravdě jsem se ani nesnažil a nateklo to do té ve zdi… pojistky se nevyply celé jen ve spodní části domu a vylil jsem vodu v 1. patře… trochu divné… ale i tak děkuji, vůbec nevím co dělat a klepu se ještě ted

elektrikář

Chce to zavolat někoho dospělého kdo tomu rozumí, Zalitou zásuvku lze otevřít lze vysušit fenem. Pokud se přeruší proud a vypadnou jističe tak už to netluče. Většinou to do druhého dne zase vyschne.V domě jsou zásuvkové a světelné obvody. Každý obvod má svůj jistič. Může vypadnout i jistič nejen v bytě ale i v chodbě u elektromněru.)

elektrikář

Vodu stoč hadičkou do kýble než budeš se skříní hýbat

itirex

ted už vím :D díky moc za odpověd