enterys

Prosím řekněte mi někdo, co to znamená VIP u koncertu… Jaké jsou tam rozdíly, o co je to lepší…? Děkuju

Nejlepší odpověď
Ella

VIP na koncertu mají většinou přístup nejblíž k podiu, občas i ve speciální oddělené sekci a myslím, že mají i přístup do zákulisí, občas i setkání s kapelou/zpěvákem.
Ale záleží to koncert od koncertu, podmínky nebudou stejné u každého…

Další odpovědi
barnajka

Dost to záleží na konkrétní akci a místě konání. Pro přesný informace je vždycky nejlepší ptát se přímo pořadatele, a nebo se na výzvědy vydat do místa předprodeje – měli by být dostatečně informovaní, aby ti dokázali odpovědět.
Nicméně: VIP vstupenka v drtivě většině případů nezaručuje volný pohyb v zákulisí, ani setkání s umělcem. Do backstage se dostaneš jen s backstage kartou na krku, na novinářskou akreditaci, příp. jakožto výherce nějaké soutěže.
Oproti tomu VIP lupen si může koupit kdokoliv, kdo na něj má peníze.
Pokud se na té které akci s VIP sekcí počítá, uvědom si jedno: do prodeje půjde takových lístků minimálně stovka, ale podle velikosti klubu/haly a prestiže akce, to klidně může být i pár tisícovek. Už vidím ty zpěváky, jak budou unešení, když jim budou stovky fotky-chtivých fanoušků courat kolem šatny a co chvilku vyrušovat ze zkoušky.. Nemluvě o tom, že takový blázinec by ochranka neměla šanci uhlídat. Fakt, tohle je prostě absurdní.
VIP lupen má jen jednu hlavní výhodu, která platí vždycky: vždycky ti zaručí, že koncert zhlédneš z ideální vzdálenosti a v maximálním možným pohodlí.
A tady jsme u toho: v menších halách a při menších, ‚řadových‘ koncertech, se VIP sekce většinou vůbec nedělají. Existují max. lístky na sezení/stání, přičemž ty na sezení bývají samozřejmě dražší a jejich cena někdy ještě dál roste s faktorem vzdálenosti sektoru od podia. Ale Xkrát jsem zažila i to, že byl prostě jen jeden typ lístku, za jednotnou cenu – a výběr místa byl na tobě. Když jsi chtěl mít klid a pohodlí, šel sis sednout. Když sis chtěl koncert užít na maximum a tancovat v kotli pod podiem, šel sis stoupnout k podiu. Tohle fakt záleží na konkrétní hale a konkrétní kapele (jaký je o ni zájem). Když hraje domácí kapela a předpokládá se, že halu naplní cca ze 2/3, VIP sektor je blbost. Když kapela netáhne dost na to, aby pořadateli vyprodala běžně velkou halu, asi sotva kdo dá za lupen o několik stovek víc jen proto, aby měl ‚lepší výhled‘.
Rozdíl je pak zase ve velkých halách a proslulých sálech typu Lucerna: tam VIP lístek obvykle znamená místo někde na ochozu, balkóně, galerii – říkej tomu, jak chceš. Lístky v těchto prostorách bývají takřka výhradně na sezení a je to samozřejmě ta nejdražší kategorie.

A ještě jedna věc: VIP lístek taky nezřídka zahrnuje návštěvníkovi koncertu jistý ‚servis‘ navíc: drink na uvítání zdarma, volný vstup na afterparty (pokud se nějaká plánuje), občerstvení formou rautu… Zase záleží na konkrétní akci. Ten raut a uvítací drink se týká hlavně křtů alb, různých oslav výročí kapely, mimořádně významných koncertů kapely atd..rozhodně to není vyloženě standardní součastí každé VIP vstupenky, s tím zase nepočítej ;)
Jestliže pořadatel na koncert vymezil VIP zónu, pak by měl i informovat, co všechno tento pojem obnáší. Sleduj weby s předprodejem lístků – tam by to všechno být mělo.
Většinou…
…a mělo by.
Když ne, neboj se ptát kompetentních osob ;)

Rocker

Dostal jsem jednou VIP vstupenku na koncert Deep Purple.Seděli jsme vzadu na tribuně,po první skladbě jsem šel dolů pod podium,kde jsem si to užil mnohem víc,než kdybych seděl vzadu.Když už dám např.900 kč za koncert,chci si ho užít,nechápu,proč někdo dá za stejný koncert 1400,aby seděl jako trubka někde vzadu.