milda9

prosím radu čím nejlépe natřít okapy u domu uvnitř proti korozi, děkuji.

Byloy natřeny Lutexem a pozimě je to dole. Okapy jsou více jak 10 let staré.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Natřít barvou na kov vodě odolnou na ocelové nádrže-natírají se tím expanzní nádrže,dají se koupit v barvy laky.http://www­.cscolor.cz/bar­vy-na-strechy-okapy-a-ocelove-konstrukce.html

Další odpovědi
sejtanka

Základní antikorozní barva na lehké kovy,potom syntetickou barvou na kovy.Nedoporučuji vodou ředitelné barvy.

Hlada

Doporučuju Antirezin, Akvametal nebo podobný nátěr z dovozu. Nechrání jen vrstvou, ale reaguje se rzí a s kovem. Není to ekologický šmejd na jednu sezónu. Na okapech mi drží už 15 let.

tuCZek

jj,Sejtanka ví :)

venkovan

Naposlady jsem používal Alkyton a je tam ještě jeden název. Mám pocit, že tato barva je i lehce pružná, nepúraská tak jako tvrdé laky. Ale mám pocit, že cenově byla vyšší.