Kanja

Prosím potřebuji pomoct!!

Určitá osoba se musí co nejdřív odstěhovat pryč..
16let
pokud někde chce být chodit do školy atd…

  1. musí kvůli škole( nemocnici..atd..) mít v okolí zákonného zástupce?
  2. musí matka povolit to že se odstěhuje?
  3. musí matka podepsat nějaký papír o tom ze někdo jiný bude tím zákonným zástupcem ? .....

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máš rodiče, jsou Tvými zákonnými zástupci oni. Je to dáno zákonem o rodině.
Když se chceš někam stěhovat, tak si nejdříve uvědom z čeho budeš v 16 letech žít. Svůj příjem přece ještě nemáš. Jestliže Tě rodiče netýrají (to bys musela nahlásit na sociálce a muselo by se to šetřit), tak nějaké stěhování budeš stěží schopna řešit. Jestliže Ti to rodiče dovolí, je to stále o jejich zodpovědnosti a ať už Ti povolí odstěhování kamkoliv, stále zůstávají Tvými zákonnými zástupci.
Tahle otázka mi připomíná velmi podobný dotaz, který tu byl před časem položen s údajnými problémy sestřenice.

cochee

když: ano, nezlob se, to je na zabití. Taková dlouhá tiráda a ani jedna věta mi nedala smysl (zvláště vzhledem k dotazu). Zbytečná odpověď.