Lucina17

Prosím potřebuji pomoct

Potřebuju poradit. Přestupuju na jinou školu a mám uvést důvod. Je to z toho důvodu že mě to na téhle škole nebaví a nezvládám se učit z důvodu mnoha grafických prací. Poradte mi jak to tam mám zformulovat. Děkujii

Odpovědi
anonym

Pokud se nepletu, tak jsi uváděla, že nestíháš vyhotovovat technické výkresy. Přesně toto bys měla uvést jako důvod žádosti o změnu školy. Chceš studovat jiný obor, protože jsi zjistila, že pro ten, který studuješ nyní, nemáš dostatečné technické předpoklady. Klidně napiš, že máš problémy s prostorovou představivostí a nejsi schopná řádně zvládat učivo. To ostatně bude patrné z vysvědčení.
Obchodní akademie Tě určitě nebude trápit rysy. Je o něčem úplně jiném.

Michal Kole

Napiš něco ve smyslu, že pro studium dané školy nemáš dostatek talentu a s tím časem je to dost „problematické“ jinak se kouká na situaci, kdy příjdeš ze školy a jdeš za kamárdy do hospody a jiná situace je, když nemáš čas, protože se musíš starat o mladšího sourozence, babičku, pejska co potřebuje hodně pohybu…

HOMER

No, tak já bych šetřil s podobnými sebezdrcujícími hláškami typu „nemám dostatečné předpoklady“, ale zaměřil bych se na to, proč chci jít na tu druhou školu. Napiš co očekáváš, co tam bude lepší, co ti v současné škole chybí, jaký zájem máš o studium na nové škole, případně o obor, můžeš napsat, že ti stávající obor nevyhovuje, že sis představovala něco jiného atd.