babigaby

Prosím, poraďte mi, kolik cca kg oblázků je třeba na 1 m2 země.

Nejlepší odpověď
zjentek

tak jsem ti to hrubě spočítal ,)
..vzal jsem šutr běleného křemene, tak 10×8×8, měl cca 1,3kg. Do metru to máš 125kamenů, takže to máš cirka 163kilo. Pokud tytéž křemeny budou placaté, tak 1cm vysoké oblázky, tak to dělím osmi a máš to cca 20kg ,)
..takže jsme na začátku a je dobré vidět tu směs kamenů, nejlépe znát váhu, případně (pokud není uvedena plocha) vycházet z toho, co píšu a odhadnout to ,)

Další odpovědi
Pájo

Bude záležet na velikosti oblázků, druhu kamenu a tloušťce vrstvy.
Zkuste si třeba napsat nějakému prodejci, ten Vám to poradí velice přesně.
http://www.prodej-kamenu.cz/cata­logue/category/ka­men-oblazky-volne-lozene-3

Dochy

To bude záležet na velikosti. Buď to bude orientačně napsané na balení, nebo se zeptej prodejce.
A nebo to zkus 😉