Avatar uživatele
Stříbrný

Prosim poraďte jaký program na českou gramatiku.Moc se mi líbí jak mně to tady hubuje za překlepy.

Jak na gramatiku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Jakýkoliv text napsaný ve wordu ti při aktivaci "kontrola pravopisu" (a nastavení jazyku), červeně podtrhne veškeré odchylky. Celkový text lze i ručně opravit, kdy ti program zobrazí jednotlivá chybná slova včetně nabídky náhrady správných výrazů a formulací.
Jinak je web Pravidla českého pravopisu (s verzí i pro mobily) - viz odkaz ve zdroji:
Doplňuji:
viz další odpovědi:
http://www.odpovedi.cz/…

Zdroj: http://www.pravidla.cz/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Musím tentokrát kolegu poopravit. Web pravidla.cz je nespolehlivý, neboť je plný chyb: jeho provozovatelem není ani náhodou ÚJČ AV, nýbrž jakási firma Zásobování, a. s. - už to vypovídá o tom, jak k tomuto oboru mají tvůrci diskutovaného webu "blízko". Namátkou: web neumí přechodníky, zejména dokonavých sloves. Zkusmo jsem zadal např. "vychodit". Namísto správných tvarů vychodiv, vychodivši, vychodivše, to hází naprosto scestné tvary s koncovkou -íc(e), která je typická pro přechodníky přítomné.
Jedinou spolehlivou internetovou jazykovou příručkou je přímo příručka Ústavu pro jazyk český: zkusmo jsem do ní opět zadal sloveso "vychodit", vyplivlo to tentokrát správné přechodníky: http://prirucka.ujc.cas.cz/…

Zdroj: http://prirucka.ujc.cas.cz/


Avatar uživatele
Zlatý

Můžete buď použít automatickou kontrolu pravopisu v nějakém textovém editoru - Writer, Abiword, Word,... a pak to sem vložit opravené nebo se trošku podívat na pravidla - kdy se píše i/y, mě/mně, že se nepíše kdyby jste, ale kdybyste, atd.

Překlepy taknějak nelze vyloučit - určitým řešením je naučit se psát všemi deseti, ale musím Vám napsat, že to není nic jednoduchého, chce to dost trpělivosti. Ale i tak se překlepům nemůžete úplně 100% ubránit - podívejte se na některé moje příspěvky. Ač píšu deseti tak prostě sem tam něco se najde....

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 924
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 418
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 304
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.