selenor

Může mi pomoci můj psychiatr, abych nemusela do vězení? Trpím klaustrofobií.

Dobrý večer, může mi pomoci muj psychiatr, abych nemusela do vězení? Léčím se několik let, mám potíže s uzavřeným prostorem. Co když to nezvládnu a skončím v léčebně? Moc se bojim, prosim poradte mi, co dělat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

i vo väzení funguje lekárska starostlivosť, a to včítane psychiatrickej.
nemajte obavy.

možno vás táto skúsennosť odradí od páchania ďalšej trestnej činnosti.

😉

Další odpovědi
gecco

Z tvých otázek začínám mít dojem, že a-priori nechceš zodpovídat za to, co děláš…
To není dobrý postoj…
___
Také nemám/e tucha, za co jsi vlastně trest dostala – a i to může mít význam pro dobrou radu…
___
Takže:

  1. kontaktuj svého právníka
  2. kontaktuj svého lékaře
  • a těch se taž…

😉

Mravenec

Zdravím,
z tvé „otázky“ není vůbec nic poznat.. Mimochodem otázka samotná má začínat otázkou a né stylem „poraďte a po otevření se dozvíte co vlastně chci“.

Psychiatr může stanovit různý diagnózy. Máš potíže s uzavřeným prostorem, a proto jdeš do vězení? Eh…

Tak doplňuji: Pokud psych. stanoví, že s tebou něco je, i tak nevím, jestli by se dělaly nějaké výjimky.

marci1

Navštiv svého psychiatra a prober to s ním.

ivzez

Selenor,
měla byste se k té situaci „postavit čelem“.

„Provedla“ jste něco, což soud „ohodnotil“ podmíněným trestem.
To Vám k nápravě nestačilo, podmínku jste proměnila v trest
odnětí svobody, kterému se snažíte vyhnout (viz Vaše předchozí
otázky od posunutí nástupu do vězení, přes úvahu, jestli by si to
za Vás nemohl „odsedět“ manžel po „klaustrofobii a psychiatra“).
Co si ještě vymyslíte?
___

Váš psychiatr Vám nepommůže, zdravotní stav i schopnost
nástupu do výkonu trestu by musel posoudit jiný lékař.

selenor

Pardon, ja jsem na teto stránce podruhé nevím ještě jak to tu má byt spravne vložené.Má otázka, asi není srozumitelná tak se ptám po druhé.Jsem odsouzena ale mám problém s psychykou má porucha psychyky je panická uzkostná.Nevidrzim to ve věznici. Nevím zda mi pomůžeme lékařská

gecco

Ale to nás pěkně ´houpeš´…
🙂
Podmínky??
Kodex??

I ty brebto…
😁

Quimby

Pokud vím, tak o tom abyste nemusel do vězení rozhoduje znalecký posudek. Lékař by tedy musel prokázat vaše psychické problémy a to, že kvůli nim nemůžete nastoupit do vězení.
Nejsem si jistý co se s tím dá teď dělat, doporučil bych návštěvu právníka. Možná podat nějaké odvolání nebo něco, aby se tím soud začal znovu zabývat.

Ovšem musela byste mít opravdu vážné psychické problémy.