Belatrix

Prosim poradite mi nekdo jak vlastne funguje Twitter?

Ja vim je to asi blbe, ale chtela jsem si zalozit ucet na Twittru ale vlastne ani nevim jako „na co to je“? Je to jako facebook nebo je tam neco vic? Dekuju predem :)
Doplňuji:
Jo, diky-uz je mi to jasne ;) ,ale jeste jsem se chtela zeptat-je mozne, ze kdyz si tam nekdo napise status, tak jde pak na ten status reagovat-„odepsat“? A taky jsem slysela, ze je tam plno celebrit, ktere si tam pisou statusy ohledne jejich vystoupeni atd.-tak jde se s nema nejak spojit nebo aspon reagovat na jejich statusy? :)

Nejlepší odpověď
Terryle

Jednoduše řečeno to jsou „jen statusy z Facebooku“, navíc omezený 140 nebo 160 znakama. Je to hodně rychlej kanál, kterým dost často běhají třeba i zajímavý informace, který se ještě nedostaly do médií. Hodí se to, když chceš rychle a stručně sdílet nějaké zajímavé informace, poznatky, odkazy nebo obrázky.
Ale třeba na kontakt mezi kamarády se to moc nehodí – nedá se tam komentovat, resp. dá, ale je to nepřehledné…
Doplňuji:
Jojo, celebrity klidně sledovat můžeš – prostě si jen odklikneš „follow“ /sledovat/ jejich statusy. Proto to dělají.
A reagovat se na cizí statusy dá. Dělá se to tak, že napíšeš @kamarádovapřez­dívka – a odepíšeš. Twitter z jeho jména udělá odkaz, takže se z tvé reakce dá dostat na jeho profil. Ale jak jsem říkala, není to moc přehledné.
Kdybys měla ještě nějaké dotazy, tak je hoď buď do diskuse, nebo pošli vzkaz… :o}