meteoman222

Prosím pomozte s du .

Nakreslete si provúhlý lichoběžník.
Strana a= 30 cm
strana b=?
strana c=?
strana d=24 cm
obsah 576 m2
VYPOČÍST OBSAH
Prosím nechci abyste mi ten příklad vypočetli ale jen napověděli nebo napsali postup DĚKUJI :)

Nejlepší odpověď
anonym

Spíš obvod, ne??
😉
Nakresli si to…
Jedna ze stran – „b“ či „c“, je kolmá na „a“ i „d“. Řekněme třeba „b“. Takže „c“ tvoří přeponu trojúhelníka, jehož jednu odvěsnu tvoří „b“ a druhou rozdíl „a“-„d“.
Takže ještě jednou – nakresli si to! Ten trojúhelník jen naznač (druhá naznačená část obrazce bude obdélník).
😉
A – dále známe plochu. Teď ještě povzpomínej na vzorečky na výpočet plochy obdélníka a trojúhelníka…
Snadno si vytvoříš rovnici, pomocí níž zjistíš „b“ a pak z Pythagorovy věty i „c“.
A obvod lichoběžníka je ´skoro´ hotov.

Další odpovědi
Kelt

Tak v zadání máš určený obsah a máš ho vypočítat. To je trochu rozpor.
Nakresli si lichoběžník, pravoúhlý, a napiš si vzorec pro obsah. Předpokládám, že výsledek má být celé číslo, že délky jsou v centimetrech. Ze vzorce pro plochu lichoběžníku, zjistíme zbylou stranu , (a+c).v/2 = 576 . Předpokládejme, že výška je d, stranu a znáš, a můžeš z toho vypočítat c. Když si to nakreslíš a uděláš si v tom obrázku rozdělení lichoběžníku na obdélníka a trojúhelník, můžeš vypočítat strany v trojúhelníku. Obdélník má strany d a c, obdélník má strany d a rozdíl a-c
, Pomocí Pythagorovy věty vypočítáš přeponu, protože zbylé strany znáš, a spočítáš obvod sečtením všech čtyř částí
Je to lehké, mně to vyšlo perfektně. Na celá čísla.

Lamalam

Překontroluj si to zadání, dvě známé strany jsou zadané v cm, ale obsah je v metrech čtverečných. Pokud jde pouze o chybku a jsou to ve skutečnosti centimetry čtverečné, tak to vychází podle Keltova návodu velmi pěkně.

Emefej

Obsah přece nemusíš počítat, to je těch 576 m2.

zzzzz

nemám palec .-))) mi už ho taky bylo líto, už tu psal i Caps Lockem 🙂

anonym

Taky už mi došly…
😉
No jo – a přitom stačí kreslit (když si to neumí představit)…

zzzzz

Oni je v tý škole asi neučí ani kreslit .-)))