Kapicka

Prosim pomozte mi s timto prikladem

Je to tedy napr. 49* (* jako stupne) 15´ (´jako minut) tedy 49* 15´ : 3 prosim potrebuji vedet postup vazne ten postup priklad ma vyjit 16* 25*

Nejlepší odpověď
quentos

najdeme nejbližší číslo dělitelné třemi ke 49°, což je v našem případě 48°. Zbytek do 49°15´, tedy ten jeden stupeň a patnáct minut, převedeme na minuty (60+15=75). Pak dělíme postupně: 48°:3 = 16°; 75´:3 = 25´. Nakonec už to stačí jen dář dohromady. 16° + 25´= 16°25´ . Pokud by u těch minut vyšlo číslo větší než 6O, je třeba ho rovněž převést na celé stupně a minuty a k výsledku ho přičíst.

Další odpovědi
Reuef

musis si ty stupne s minutama prevest na desetiny cisla…tj 49,25 stupne..potom to normalne vydelis trema a ten desetinej zbytek vynasobis 60 cimz dostanes minuty ktery pridas ke stupnum a mas hotovo