Lucka 019

Mám novou křečici (teprve 1 týden), a kdykoliv jí chci v kleci upravit díru v hoblinách, začne bzučet. Proč?

Prosím pomozte mi
Co mám dělat, když moje krecice bzuci

Nejlepší odpověď
annas

Sovo křečice je nesprávný nespisovný výraz pro samici křečka.

Ne u každého zvířecí pohlaví se vyjadřuje rod.

Třeba sýkorka, bažant, had atd. vyjadřují pohlaví opisem – samec, samice.

Myslíte, že protějškem hada je hadice, stejně jako u křečka je to křečice?

https://www.vas­chovatel.cz/blog/668-chov-krecka-spravna-klec-krmivo-a-dalsi-tipy.html

Vpravo dole je poradna, může se zeptat chovatele.

Další odpovědi
Alesh

Nevrtat se jí v kleci?

zbyndo

Ona tam býva, tak si to chce upraviť podľa seba

zjentek

Protože se nemůže bránit jinak. Kdybys byla velká jako ona a vlezla ji do zázemí se svým projektem úprav, jistě by zaútočila a dobře ti tak! Nech ji, ať si to udělá po svým, přemýšlej… taky jsi ráda, když ti máma přerovná šupleta, zatímco jsi ve škole? Nech brouka žít! (;