jannina

Prosím pomozte,co mám dělat?

Koupila jsem auto 14.2 toto auto bouralo 16.2 Starý majitel uskutečnil převod 20.2 ale povinné ručení už zruši 12.2.02
Doplňuji:
Bohužej jsem o zrušení povinného ručení nevěděla událo se to po zdělení,že při převozu boural vznikla škoda na baráku tímto vozem asi 20 000tis

Nejlepší odpověď
venkovan

Je to na právníka, ale ve své podstatě bez povinného ručení auto nesmí na silnici. Ale v době kdy auto bouralo bylo ještě napsáno na starého majitele.
Takže bude otázkou zda jste o zrušení povinného ručení věděla.
Doplňuji:
Jestli doplnění otázce dobře rozumím, tak boural s vozem původní majitel, který věděl, že auto nemá povinné ručení. Takové auto měl převést na nějakém přepravním voze a ne po vlastní ose.
Takže bych požádal asi o vrácení peněz, zrušení kupní smlouvy apod. Minimálně o úhradu veškeré škody včetně auta, případních soudních poplatků atd.
Ale obávám se, že to bude chtít dobrého právníka, protože vše zapře a peníze nebude chtít vrátit. Nicméně – nejdřív bych se asi zkusil zeptat především na nějaké webu kde je třeba bezplatné poradenství apod.
předpokládám, že on bude tvrdit, že o zrušení pojistk y říkal, ale mělo to být ve smlouvě (zrušil ho ještě před koupí – divné).
Mimochodem – škoda na domě 20 tisíc Kč – to je celkem auto dost pomlácené.

Další odpovědi
zzzzz

já bych řekla, že momentem prodeje poj. smlouva končí. Vy, když si koupíte ojeté auto, můžete si ofotit velký TP, nebo si zněj opsat údaje, a uzavřít si přes internet pojištění i bez dokladu. Před pár lety jsem se na to na pojišťovně ptala, a bylo mi řečeno, že to zákon do podrobna neřeší, ale že ta pojistka prodejem končí,(v bazaru Vám uzavřou hned novou). Každopádně nevím, jak ji zrušil 2 dny před prodejem? To mu spíš skončila po roce. U rušení pojistky se musí předložit kupní smlouva, že jsem auto prodala, ale lze to i čestným prohlášením, tak se poptejte na jeho pojišťovně. Každopádně bych oslovila právnika, protože za jízdu bez pojistky, jsou obrovské pokuty. Přeji, ať Vám to dobře dopadne.