Terry3003

prosím pomocte, jak přemluvit rodiče?

dobrý den moooooooooooc bych si přála morče nebo křečka ale rodiče ne. Teď si asi o mě říkáte zase další malý dítě který chce nějaký zvíře. to ne je mi 11 let v březnu 12 a skoro každý víkend hlídám psa babičce, umývám nádobí, myju koupelnu mám myslím dobrý známky někdy chodím vytírat chodbu když máme službu, ale rodiče mi pořád nedovolí morče nebo křečka. už jsem jim i udělala prezentaci o tom co potřebuje takové zvířátko našla jsem si všechny informace ale pořád ne :( prosím prosím prosím poraďte jak je mám přemluvit. všichni píšou abych ho normálně koupila ve zverimexu a přinesla domů že na mě určitě nebudou naštvaný a zamilují si zvířátko ale já se jim to hrozně bojím udělat tak prosím poraďte vůbec nevím co už jiného dělat :(((((
Doplňuji:
prosím napište jak je mám přemluvit a né jen odkazy proto jsem napsala otázku nenašla jsem tu správnou odpověď. prosím prosím pomocte vůbec si nevím rady předem děkuji za všechny odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

quentos, než se probere tvým odkazem na již položené otázky, bude už vdaná. Já si vybral namátkou http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-premluvit-rodice-3?podobna=1 a o morčeti ani zmínka. Není jednodušší ji přímo odpovědět, nebo to je také proti kodexu?!
A píše se pomoZte.

Doplňuji:
Terry, z tvého psaní je vidět, že jsi na svůj věk pracovitá dívka. Také píšeš, že o víkendech hlídáš u babičky psa, ale to je jen pár hodin týdně. Takový křeček nebo morče potřebuje každodenní ošetřování. Záleží, jestli bydlíš v bytě s někým, kdo je třeba alergický na přítomnost něčeho chlupatého, někomu to zvířátko smrdí a pokud se nemění podestýlka pravidelně, byl by to smrad neskutečný. I když je morče nenáročné na potravu, uvědom si, že by rodiče museli kupovat krmivo, podestýlku a určitě něco stojí klec, protože mít zvířátko v bedně pod radiárorem není správné. Neustálé přemlouvání rodiču není dobré a třeba až budeš mít v březnu těch 12 let, kdo ví, jestli to zvířátko nedostaneš k narozeninám. Psala jsi, že máš babičku, tak ji pěkně popros, aby se u rodičů přimluvila a vyzdvihla tvoji snahu. A docela by u rodičů zabralo, kdybys je přivedla k někomu, kdo takového křečka či morče chová, aby se sami přesvědčili o nenáročnosti chovu. Držím palce!

Další odpovědi
briketka10

jo ta otázka byla zodpovězena, ale už před 885 dny
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-premluvit-rodice-aby-mi-koupili-morcatko
ale v jiném znění, takže já také nechodím do lišty i
když teď jsem tam nakoukla a podobnou našla :))

Doplňuji:
jak píše Jugar
my se ségrou, jako dvojčata od dětství měly
rybičky, křečky, ptáčky chůvičky a zebřičky,
ale tak poletovali a vířili peříčka, že to mamce
šíleně vadilo, tak museli jít z domu, teď jsem
dospělá mám už třetí kočičku starám se o ni a
jsem ráda za ty zkušenosti co jsem nasbírala
během chování jiných zvířátek i u mé babičky
na moravě na prázdninách, když jsme byly malé :))

quentos

Opakování starých otázek je proti kodexu, ten jste si měla přečíst již při registraci.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=jak+p%C5%99em­luvit+rodi%C4%8De

A říká se pomoZte.

brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20p%C5%99em­luvit%20rodi%C4%8De

anonym

Myslím,že když rodiče ještě jednou poprosíš,že pak ti morče nebo křečka dovolí.
Z tvého psaní je vidět,že jsi slušná holčina a rodiče ti snad vyjdou vstříc.
Přeju ti to,sám jsem choval mraky akvarijních rybiček,ted mám zebřičky a kočky.
Tak at ti to vyjde a dej pak vědet,jak to dopadlo.
Jugar

gecco

Hele – zkus rodiče šokovat…
😉
Slib jim, že když se o to morče nebudeš dobře starat nebo s ním způsobíš nějaký problém, vlastnoručně je zabiješ, vykucháš a připravíš je k obědu – http://www.la­buznik.cz/recep­t/smazena-morcatka-z-mesta-ayacucho-peru/

klumprt

Taková jednička z češtiny a dalších předmětů by je mohla pro myšlenku křečka příznivě naklonit.
Taky zkus navrhnout, že si ušetříš aspoň na část nákladů z kapesného. (Akvárko, piliny apod.)

Mc Merkurion

nechci ti kazit náladu a brát iluze,ale asi je nepřesvědčíš >>> vítej v krutém životě…

Alice100

Je mi 12 a chtěla jsem táke moc křečka nebo morčátko. Přišli jsme k němu nakonec tak že nějaký pán přišel do obchodu řekl že nám dá morče, přinesl ho a než jsme stačili něco říct tak jsme si ho zamilovali. Počáteční náklady vyjdo asi na 1000Kč. Jestli je chceš přemluvit skus si vymyslet když ne to tak něco jinýho co vyjde na víc peněz a péče a oni budou za morče nebo křečka radši. Skus jim taky ukázat jak jsou mazliví a hraví a jak lehká je o ně údržba

repetelka

Jateční morčata (alespoň jak já je poznala) v Peru, jsou dvakrát větší než ta Evropská PET.

briketka10

gecco

no fuuj :)) ten recept je fakt vopravdickej,
nebo jen tak vypadá, jako nadívaný holoubě 😁

gecco

Je „vopravdickej“…
😉
V Mexiku (obecně JA) je morče jatečným, běžně konzumovaným zvířetem…
😉

anonym

To už raději sežeru držkovou polívku a dám si repete!

gecco

Barbakane – já to jed´…
😉
Netvrdím, že je morče mou oblíbenou pochoutkou, ale to není ani kuře (slepice), králík, nutrie, zajíc, bažant, vrána, kočka, saranče, krysa, drobní ptáci (snad vrabci – nebo co to bylo), kobra, opice, mravenec, sumec, žralok – a to všechno jsem už ochutnal (snad jsem na něco exotického z ´říše masa´ nezapomněl)…
Naopak si nemohu vynachválit klokana, pštrosa, velrybu (bohužel/bohudík – už není v běžném světě k sehnání), skopové…
😉

briketka10

gecco

to kočku a krysu bych nepozřela bléé
ostatní klidně..

briketka10

barbakane

jojo pamatuju na ty bílé housenky 😁
Zlatý

barbakane

fákt jó ??

ne, nikdy a za žádných okolností

Když jsem jedl tuto polévku poprvé, tak mi ji brách zhnusil tím, že když jsem se ptal, co to je to bílé a slizké, tak mi odpověděl, že housenky. Těch pár lžíc co jsem polknul bylo okamžitě na ubrusu a od té doby bych ji nedal do huby, i kdyby měl chcípnout na hlad! Jak byly komentáře od holek u bůčku, také si dovolím: bleeee, tfuj tajbl, hnus.

anonym

Kdo by jedl morčata? Já rozhodně ne e.

briketka10

já jo, ale nesměl by mi to nikdo
říct, jako my mamce, jen jsme se
usmívali u stolu a ona nevěděla
čemu.. musela bych si myslet, že
je to něco malýho, jako králík,
nebo kuře bez noh a ták :)))

briketka10

no zkusila jsem smažený kobylky
nevědět to, tak bych i ochutnala,
ale nesměl by mi to nikdo říct jedla
jsem nutrii chutná moc dobře, jako
králík, mamka, když se dozvěděla co
jedla, tak šla hned na WC zvracet a
my s taťkou se při jídle tak snažili :))