Kastrolka

Prosím pomoc s výběrem mobilu

Ahoj lidičky! Chci si udělat radost. Hledám pěkný mobil. Chci dotykáč. Proto se chci zeptat. Máte tip na dotykáč s dobrou výdrží baterky. Tak 2 ideálně 3 dny výdrž. Nechci zas nic drahého a nic extra. Tak do 4 tisíc. Ale ráda bych internet v mobilu. Zdarma ideálně. Ocením dámský desin. Díky!
Doplňuji:
Ten první mobil Nokia má nový Windows. ten mám na nothebooku a nejsem s ním moc spokojená. Je to nezvyk. Na mobilu bych si na něj asi taky nezvykla. O víkendu má přijet syn. Dá mi na počítač jiný Windows. Ten druhý mobil Nokia vypadá hezky. Asi tak jsem si to představovala. Na CZC.CZ jsem si ho našla. Mají zrovna k němu záložní zdroj. Baterka teda s tím vydrží déle. To je fajn. Cena se mi taky líbí. Čekala jsem víc. Aplikace moc neplánuju používat. Vše si najdu na internetu. Jsem tak zvyklá. A když tam je možnost wifi ai toho internetu od operátora. Hry občas hraju. A když jdou stahovat z jednoho místa. Když je nemusím hledat. To je paráda. Tak si vezmu tu druhou Nokiu. Když u toho Samsungu je problém hledat hry. A taky když tam není to wifi a to druhé. Už jsem to zapomněla jak to bylo psané. Děkuju Bédo.

Nejlepší odpověď
Bedy

Vezmu to trošku odzadu – internet zdarma – jsou 2 možnosti.

Jedna možnost je připojení přes Wi-Fi. Výhodou je, že si Wi-Fi síť můžete postavit doma a hlavně je zpravidla rychlá. S Wi-Fi se můžete setkat dnes i v řadě restaurací, úřadů, letišť, ale i třeba na nádražích či v autobusech a vlacích. Nevýhodou je, že není dostupná úplně všude a řada sítí je snadno napadnutelná, protože jsou otevřené a může je třeba někdo odposlouchávat. Proto není vhodné se na veřejné wifi zdržovat na takových stránkách, kde se přihlašujete, třeba do banky.

Druhou možností je pak internet v mobilu od operátora. Mobilní operátor Mobil.cz poskytuje internet v mobilu zdarma. Po dobití 200 Kč se internet zrychlí a poměrně rychlou rychlostí můžete stáhnout až 200MB dat – pro představu – s limitem 200MB můžete například stáhnout nějakých 25 emailů bez přílohy nebo nějakých 5–10 emailů s malou přílohou nebo třeba nahrát na Facebook či z něj stáhnout nějakých 100–150 fotek – podle velikosti.

Po překročení limitu nebo nevyčerpání do měsíce se rychlost dost zpomalí. Bude to taková nouzovka spíš, protože ta rychlost bude opravdu velmi nízká (16kb/s). Jinak i ostatní operátoři nabízí k některým tarifům internet v mobilu zdarma, například O2 ve svém neomezeném tarifu nabízí rovnou internet s limitem 1GB na měsíc. Pro představu – každý den si můžete pustit video na Youtube, poslat nějakých 150 emailů s velkou přílohou či 3000 bez přílohy, nahrát nějakých 150 větších fotek na Facebook.

Nyní k výběru samotného telefonu – jestliže nehledáte nic extra, ale chcete dotykovku s velkou výdrží, tak výbornou volbou by mohl být mobilní telefon Nokia Lumia 610.
Velkou předností tohoto telefonu je právě výborná výdrž baterie – v pohodě vydrží 3 dny běžného používání, při nenáročném používání se klidně dostanete na 4 dny.
Dál bych mohl vypíchnout docela pěkný foťák s bleskem, možnost instalace dalších aplikací a her z jednoho místa, integrovanou GPS navigaci zdarma, je tam mobilní Microsoft Office zdarma – takže si můžete vytvořit třeba nějaký dokument či spočítat něco v Excelu nebo si prohlédnout nějakou prezentaci apod. Dále si můžete přehrávat písničky, videa a tak podobně. Telefon má i tu Wi-Fi a je zde možnost si prohlížet internet i přes mobilního operátora.

A teď k tomu dámskému dizajnu – mobil se vyrábí v pěkné slušivé růžové barvě.

Cena – kolem 3 500Kč
Doplňuji:
Taky jde o to, jestli tazatelka bude chtít používat mobil i třeba na nějaké aplikace a hry. Pokud ne, tak bude stačit mobil bez operačního systému – třeba ten Samsung S5230 Star (ikdyž osobně s ním nemám dobré zkušenosti) – to už by byla lepší Nokia Asha 311, která vydrží slabší 3 dny běžného používání, ale zase toho nabídne víc jak ten Samsung, například wifinu nebo 3G pro rychlejší internet od mobilního operátora a též vypadá elegantněji. A i kdyby tazatelka hledala nějaké aplikace a hry, tak i pro Nokii Ashu 311 je najde na jednom oficiálním místě v Nokia Obchodu, takže nebude problém se sháněním her jako u Samsungu.
Nokia Asha 311 se vyrábí i v růžové barvě.

Další odpovědi
sarinks258

No…ja mám dotykáč samsung GT-S5230 a nedělá mi vůbec problém.Pokud jde o baterku,tak se mi vybije za 5 dní,záleží na tom,jak ten mobil několikrát používám.
Hodně často poslouchám písničky a fotim,takže s baterkou nemám problémy.:-)) Za těchto okolností mi dokonce baterka vydržela týden.Koupila jsem ho v Chomutovce,takže stál nějak do 3 tisíc 🙂
Ale samozřejmě jsou i víc dotykáčů,jako samsung galaxy ace atd.,ale o nich nic nevím 🙂
Doplňuji:
Internet jsem měla týden zadarmo,když jsem si ho koupila,ale pak mi to žralo kredit o 50,–Takže už ho bohužel nemám.