Avatar uživatele
Kastrolka

Prosím pomoc s výběrem mobilu

Ahoj lidičky! Chci si udělat radost. Hledám pěkný mobil. Chci dotykáč. Proto se chci zeptat. Máte tip na dotykáč s dobrou výdrží baterky. Tak 2 ideálně 3 dny výdrž. Nechci zas nic drahého a nic extra. Tak do 4 tisíc. Ale ráda bych internet v mobilu. Zdarma ideálně. Ocením dámský desin. Díky!
Doplňuji:
Ten první mobil Nokia má nový Windows. ten mám na nothebooku a nejsem s ním moc spokojená. Je to nezvyk. Na mobilu bych si na něj asi taky nezvykla. O víkendu má přijet syn. Dá mi na počítač jiný Windows. Ten druhý mobil Nokia vypadá hezky. Asi tak jsem si to představovala. Na CZC.CZ jsem si ho našla. Mají zrovna k němu záložní zdroj. Baterka teda s tím vydrží déle. To je fajn. Cena se mi taky líbí. Čekala jsem víc. Aplikace moc neplánuju používat. Vše si najdu na internetu. Jsem tak zvyklá. A když tam je možnost wifi ai toho internetu od operátora. Hry občas hraju. A když jdou stahovat z jednoho místa. Když je nemusím hledat. To je paráda. Tak si vezmu tu druhou Nokiu. Když u toho Samsungu je problém hledat hry. A taky když tam není to wifi a to druhé. Už jsem to zapomněla jak to bylo psané. Děkuju Bédo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Bedy, Majkl95 před 3916 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Vezmu to trošku odzadu – internet zdarma – jsou 2 možnosti.

Jedna možnost je připojení přes Wi-Fi. Výhodou je, že si Wi-Fi síť můžete postavit doma a hlavně je zpravidla rychlá. S Wi-Fi se můžete setkat dnes i v řadě restaurací, úřadů, letišť, ale i třeba na nádražích či v autobusech a vlacích. Nevýhodou je, že není dostupná úplně všude a řada sítí je snadno napadnutelná, protože jsou otevřené a může je třeba někdo odposlouchávat. Proto není vhodné se na veřejné wifi zdržovat na takových stránkách, kde se přihlašujete, třeba do banky.

Druhou možností je pak internet v mobilu od operátora. Mobilní operátor Mobil.cz poskytuje internet v mobilu zdarma. Po dobití 200 Kč se internet zrychlí a poměrně rychlou rychlostí můžete stáhnout až 200MB dat – pro představu – s limitem 200MB můžete například stáhnout nějakých 25 emailů bez přílohy nebo nějakých 5–10 emailů s malou přílohou nebo třeba nahrát na Facebook či z něj stáhnout nějakých 100–150 fotek – podle velikosti.

Po překročení limitu nebo nevyčerpání do měsíce se rychlost dost zpomalí. Bude to taková nouzovka spíš, protože ta rychlost bude opravdu velmi nízká (16kb/s). Jinak i ostatní operátoři nabízí k některým tarifům internet v mobilu zdarma, například O2 ve svém neomezeném tarifu nabízí rovnou internet s limitem 1GB na měsíc. Pro představu – každý den si můžete pustit video na Youtube, poslat nějakých 150 emailů s velkou přílohou či 3000 bez přílohy, nahrát nějakých 150 větších fotek na Facebook.

Nyní k výběru samotného telefonu – jestliže nehledáte nic extra, ale chcete dotykovku s velkou výdrží, tak výbornou volbou by mohl být mobilní telefon Nokia Lumia 610.
Velkou předností tohoto telefonu je právě výborná výdrž baterie – v pohodě vydrží 3 dny běžného používání, při nenáročném používání se klidně dostanete na 4 dny.
Dál bych mohl vypíchnout docela pěkný foťák s bleskem, možnost instalace dalších aplikací a her z jednoho místa, integrovanou GPS navigaci zdarma, je tam mobilní Microsoft Office zdarma – takže si můžete vytvořit třeba nějaký dokument či spočítat něco v Excelu nebo si prohlédnout nějakou prezentaci apod. Dále si můžete přehrávat písničky, videa a tak podobně. Telefon má i tu Wi-Fi a je zde možnost si prohlížet internet i přes mobilního operátora.

A teď k tomu dámskému dizajnu – mobil se vyrábí v pěkné slušivé růžové barvě.

Cena – kolem 3 500Kč
Doplňuji:
Taky jde o to, jestli tazatelka bude chtít používat mobil i třeba na nějaké aplikace a hry. Pokud ne, tak bude stačit mobil bez operačního systému – třeba ten Samsung S5230 Star (ikdyž osobně s ním nemám dobré zkušenosti) – to už by byla lepší Nokia Asha 311, která vydrží slabší 3 dny běžného používání, ale zase toho nabídne víc jak ten Samsung, například wifinu nebo 3G pro rychlejší internet od mobilního operátora a též vypadá elegantněji. A i kdyby tazatelka hledala nějaké aplikace a hry, tak i pro Nokii Ashu 311 je najde na jednom oficiálním místě v Nokia Obchodu, takže nebude problém se sháněním her jako u Samsungu.
Nokia Asha 311 se vyrábí i v růžové barvě.

Upravil/a: Bedy

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kastrolka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sarinks258

No…ja mám dotykáč samsung GT-S5230 a nedělá mi vůbec problém.Pokud jde o baterku,tak se mi vybije za 5 dní,záleží na tom,jak ten mobil několikrát používám.
Hodně často poslouchám písničky a fotim,takže s baterkou nemám problémy.:-)) Za těchto okolností mi dokonce baterka vydržela týden.Koupila jsem ho v Chomutovce,takže stál nějak do 3 tisíc 🙂
Ale samozřejmě jsou i víc dotykáčů,jako samsung galaxy ace atd.,ale o nich nic nevím 🙂
Doplňuji:
Internet jsem měla týden zadarmo,když jsem si ho koupila,ale pak mi to žralo kredit o 50,–Takže už ho bohužel nemám.

Upravil/a: sarinks258

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek