smoula1535

Prosím paraďte jsem zoufalá:((

prosím pomoct PRVNÍ MS jsem dostala 28.8 a teď už nic jenom výtok, s klukama sem vůbec nic neměla ,ale poslední dobou cítím jak kdybych měla něco v břichu a když si lehnu na břicho nebo si ho prohmatám tak cítím něco jako tep a poslední dobou se mi trochu zvětšilo břicho pořád si říkám že to nemůže být pravda že sem s klukama nic neměla ,ale já si nemůžu pomoct furt se sleduju jestli mi břicho neroste a je mi blbé přijít do lékárny nebo někam ve 13. letech a chtít těhotenský test prosím poraďte mi naši by mě zabili kdybych v tom byla prosím poraďte:((((A pro­sím o mamce nic neříkejte nevím jak jí to mám říct stydím se:(((

Nejlepší odpověď
iceT

nemusíš chtít těhotenský tes,pokud jsi s klukama nic neměla.ale navštiv svého gynekologa.můžeš se poradit i s mamkou,však ona ti hlavu neurve a stydět by ses neměla,podobnými záležitostmi si prochází každá dívka a většina se svěřuje matce…

Další odpovědi
Jikra

  • iceT- má samozřejmě 100% pravdu. Nevím proč by tě rodiče měli zabijet.

Naopak rodina je proto rodina aby si vzájemně pomáhali . Každý normální rodič ti v tomto věku poradí i když určitě s nějakým tím „hudry hudry“. Zažili jsme to skoro všichni. Jestli máš s maminkou standardní vztah tak nevím čeho se bojíš.Takže, děvče, ostych stranou a jdi do toho. A věř, že ti držím palce.

anonym

Pokud jsi „s klukama nic neměla“,uklidni se a věnuj se nějaké zábavnější činnosti, než je pozorování sebe sama. 😉

  1. že se ti může měnit postava je normální – vyvíjí se ti děloha a vaječníky
  2. nahmatat tep na břiše je také normální (kudy myslíš, že vedou tepny do spodní části těla?)
  3. nestyď se před „mamkou“ – taky menstruuje, taky byla v pubetě, zná ´to´

anonym

Buď nám tady pěkně lžeš, nedo jsi vystrašená malá holka, která se normálně vyvíjí a nemá dostatek informací, které by mít měla. Pokud jsi s žádným klukem neměla pohlavní styk, tak jdi beze strachu za svou maminkou. Zpočátku může menzes vynechávat, ale také můžeš mít zdravotní problémy. Je třeba, aby se na tebe podíval gynekolog. Uvidíš, že maminka ti ráda pomůže. A určitě se ti bude snažit pomoci i v případě, kdybys byla těhotná. Uvědom si, že ve 13 letech jsi ve věku, kdy za tebe nesou rodiče plnou odpovědnost a jedině oni ti mohou účinně pomoct

anonym

Panenko Mária, pravděpodobně tě osvítil Duch svatý!

ivzez

@Barbakan:
Tipuji, že spíše neosvítil …