Prosím o vysvětlení výrazu vasovagální reakce

Chtěla bych vědět vše o tom.děkuji budu vám vděčná

Nejlepší odpověď
annas

Vazovagální kolapsový stav je způsoben řadou příčin, například poklesem krevního tlaku anebo snížením tekutin v organismu (dehydratace). S tímto stavem se lze setkat i v praxi, například po dlouhém stání v přeplněných MHD prostředcích v horku, po dlouhém stání v dusném prostředí, po silném emotivním zážitku apod.
Tento stav vede k náhlému bezvědomí (ztrátě vědomí) a následnému kolapsu (zhroucení postiženého) k zemi. Tento stav vzniká nejčastěji následkem sníženého prokrvení mozku vlivem přesunu krve do nižších partií těla (nohy, ruce) a jeho projev vyžaduje nástup okamžité první pomoci.
Příznaky vazovagálního stavu nastupují nejčastěji v tomto pořadí: postiženému se objevilo zatmění před očima, hučení nebo pískání v uších, točení hlavy s pocitem na „omdlení“, objevil se i pocit slabosti v nohou, dále pak silné opocení po celém těle studeným potem a pocit na zvracení. Poté už povětšinou postižený ztrácí vědomí a kolabuje k zemi.

Zdroj: http://www.vi­talia.cz/speci­aly/zasady-prvni-pomoci/vazovagalni-kolapsovy-stav/

Další odpovědi
panenka

zadejte si ve výhledávači vasovagální reakce tam jsou pro vás stránky i s odpovědi