mirran

prosím o vysvětlení princip dalekohledu s fixním fokusem,děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

fix focus = stále zaostřeno

Další odpovědi
Fyzik

No, přesnou definici jsem nikde neslyšel, ale bude to nejspíš u hvězdářských dalekohledů, kdy pozorované objekty (hvězdy, mlhoviny, planety) jsou prakticky nekonečně daleko. Je tedy fixně zaostřeno na „nekonečno“, což umožňuje jednodušší konstrukci na úkor toho, že nebudete moci sledovat sousedy naproti :)

mosoj

Fix focus je, když je objektiv zaostřen na hyperfokální vzdálenost.
Hyperfokální vzdálenost závisí na ohnisku objektivu a průměru objektivu ( u fotografického objektivu, tedy cloně).

Otázku nelze podrobně objasnit pro obsáhlost problému. Je třeba něco nastudovat. Jde hlavně o to posouzení co je již ostré a co ještě ne !!

http://www.di­gineff.cz/art/jak­nato/100609os­treni.html

http://www.pa­ladix.cz/clanek­.php?aid=10425&sid­=42&hledej
Doplňuji:
Fyzik : Každý dobrý fotograf ví co je hloubka ostrosti a ví co je hyperfokální vzdálnost jeho objektivu.