Prosím o vysvětlení – OTC

Dobrý den, při hledání zaměstnání bylo uvedeno zaměstnavatelem, že hledají obchodního zástupce OTC. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co bych si měla pod tímto pojmem představit? Děkuji

Nejlepší odpověď
P3p!no

Over-the-counter (zkratka OTC) je typem uspořádání trhu s cennými papíry. Pokud jsou nějaké cenné papíry obchodovány „OTC“, znamená to, že jejich obchodování neprobíhá pod záštitou oficiální instituce, která by vykonávala dohled nad trhem a přebírala by odpovědnost za vypořádání dohodnutých obchodů. Účastníci obchodů tak vyjednávají o podmínkách kontraktu přímo mezi sebou. Podmínky kontraktů většinou nejsou standardizovány a i podstupované riziko obou stran je obecně vyšší než na organizované burze cenných papírů. Tato organizace trhu je uplatňována především při obchodování se swapy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/OTC