brusinka79

prosím o radu s výpočtem.pořád mi to vychází jinak než je výsledek..ten je 3mm..př. je 0,9m-3/5m

všechno převest na mm a výsledek má být 3mm

Nejlepší odpověď
quentos

Nějak se tady rozmáhá taktika uvést v údajné učebnici špatný výsledek s nadějí, že to někdo vypočítá.
3mm je nesmysl už selským rozumem: 0,9 m je přece skoro celej jeden metr, a když od něj odečtu něco málo přes polovinu, nemůže mi vyjít délka mravence.
Takže tyhle tahy si zkoušejte jinde nebo přiznejte rovnou, že nevíte, jak na to.
Špatné není nevědět, špatné je lhát.
Postup už je uveden v zadání, převedu si to na stejné jednotky a pak už to jsou jen kupecké počty.
Anebo je špatně opsané zadání.

Další odpovědi
mosoj

No dyť taky to je 0,003 metru.