Avatar uživatele
rambus

Prosím o radu jak udržet v krbu oheň až do rána ( + – od 21:00 – 7:00 ). Tak abych ráno přiložil a topil dál. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, hanulka11, stana73 před 4810 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kroupič

Přikládej do krbu cca po hodině :D aby oheň nevyhasl

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Já do půlnoci dávám do krbu normalní polena a pak po půlnoci tam dám jedno velké poleno ztlumím si krb a nechám to hořet až do rána (to velké poleno mě od půlnoci vydrží do 4.hodin)Od 21 hodin když tam budete dávat poleno máte cca za 30–45 minut stopené a pak by jste musel vstát znova a přiložit .Takže vám od 21 hodin do 7 hodin žádné dřevo nevydrží hořet

I když do krbu Hanulko dá brikety za chvíli jsou stopené .Je jedno jestli tam dá 1 nebo 3 vydrží to stejně těch 20–30 minut.Já jsem takto velmi rychle spálila balík briket raz dva.

Zdroj: Vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

nalož brikety a ráno to rozhrábneš a příložíš dřevo
panenko ,ale myslela jsem uhelné brikety ty vydrží

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

V nize myslím Lovci mamutů píší, že žhavé uhlíky schovávali do nějakého troudu a když potřebovali, tak to potom rozfoukali. takže bych na noc do krbu nasypal trouchnějící dřevo, zavřel všechny přívody vzduchu k ohništi (pokud je to kamnokrb) a těšil se, že do rána by tam nějaké uhlíky mohly vydržet.
Ale někteří jedinci raději přes noc v krbu netopí (z bezpečnostních důvodů) a ráno si ho pěkně vyčistí a rozhoří znovu. Trochu ledu na podlaze , v umyvadle apod., ráno nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
čárlí

Je to jednoduché: je potřeba při topení nerozhrabovat popel, a pek na noc do žhavého přiložit tvrdé dřevo, nechat trochu rozhořet a pak vše uzavřít. Někdy není potřeba uzavírat úplně, ale to už záleží na typu krbu a vašem pozorování. Mě vydrží žhavé, které potom oživím jen odstraněním části polela a otevřením. Někdy to rozhořívám až kolem poledne a naposledy přikládám zpravidla kolem 23 hod. Je ale pravda, že topím v kamnech, s krbem to bude mírně jíné, ale zásady jsou stejné. Nepoužívám vůbec uhlí, ale z dřívějška mám zkušenost, že uhlí do rána zpravidla nevydrželo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Jiří Sova

Máte zkušenosti s výběrem krbové vložky do pasivního domu? Co by měla splňovat? a podle čeho ji vybrat, aby dokázala vyhřát celý dům?

před 1544 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martintrnec

Bude to jediný zdroj tepla v domě? já si pořídil do našeho 5+1 pasivního domku krbovou vložku s výkonem 8 kw, a bohatě to stačí, a to i když pořádně mrzne, má trojité prosklení, takže není tak rozehřáté sklo do místnosti, tak jako u jiných krbových vložek.

před 1542 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Sova

Ano chtěl bych mít krbovou vložku jako jediný zdroj tepla, proto potřebuji opravdu kvalitní a výkonnou krbovou vložku. Když jsem si to nechal počítat od známého, tak mi říkal minimálně 7 kw vložku a ideálně 8 kw. Můžu se zeptat, kde jste krbovou vložku kupoval?

před 1540 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martalos

My máme v našem pasivním domě také přímo vložku, která se prodává jako vhodná do nízkoenergetických domů, a také splňuje blower door test, kupoval jsem krbovou vložku BEF AQUALITE 6 PASSIVE od výrobce krby-bef.

před 1537 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nikol98

Dobrý den. K tomu by se mohl hodit tento článek https://www.lev­nekrby.cz/zaji­mavosti/jak-spravne-topit-drevem/
O tom jak vlastně tím dřevem topit.

před 1557 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek