rambus

Prosím o radu jak udržet v krbu oheň až do rána ( + – od 21:00 – 7:00 ). Tak abych ráno přiložil a topil dál. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kroupič

Přikládej do krbu cca po hodině :D aby oheň nevyhasl

Další odpovědi
panenka

Já do půlnoci dávám do krbu normalní polena a pak po půlnoci tam dám jedno velké poleno ztlumím si krb a nechám to hořet až do rána (to velké poleno mě od půlnoci vydrží do 4.hodin)Od 21 hodin když tam budete dávat poleno máte cca za 30–45 minut stopené a pak by jste musel vstát znova a přiložit .Takže vám od 21 hodin do 7 hodin žádné dřevo nevydrží hořet

I když do krbu Hanulko dá brikety za chvíli jsou stopené .Je jedno jestli tam dá 1 nebo 3 vydrží to stejně těch 20–30 minut.Já jsem takto velmi rychle spálila balík briket raz dva.

Zdroj: Vlastní zkušenost

hanulka11

nalož brikety a ráno to rozhrábneš a příložíš dřevo
panenko ,ale myslela jsem uhelné brikety ty vydrží

venkovan

V nize myslím Lovci mamutů píší, že žhavé uhlíky schovávali do nějakého troudu a když potřebovali, tak to potom rozfoukali. takže bych na noc do krbu nasypal trouchnějící dřevo, zavřel všechny přívody vzduchu k ohništi (pokud je to kamnokrb) a těšil se, že do rána by tam nějaké uhlíky mohly vydržet.
Ale někteří jedinci raději přes noc v krbu netopí (z bezpečnostních důvodů) a ráno si ho pěkně vyčistí a rozhoří znovu. Trochu ledu na podlaze , v umyvadle apod., ráno nevadí.

čárlí

Je to jednoduché: je potřeba při topení nerozhrabovat popel, a pek na noc do žhavého přiložit tvrdé dřevo, nechat trochu rozhořet a pak vše uzavřít. Někdy není potřeba uzavírat úplně, ale to už záleží na typu krbu a vašem pozorování. Mě vydrží žhavé, které potom oživím jen odstraněním části polela a otevřením. Někdy to rozhořívám až kolem poledne a naposledy přikládám zpravidla kolem 23 hod. Je ale pravda, že topím v kamnech, s krbem to bude mírně jíné, ale zásady jsou stejné. Nepoužívám vůbec uhlí, ale z dřívějška mám zkušenost, že uhlí do rána zpravidla nevydrželo.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Jiří Sova

Máte zkušenosti s výběrem krbové vložky do pasivního domu? Co by měla splňovat? a podle čeho ji vybrat, aby dokázala vyhřát celý dům?

Martintrnec

Bude to jediný zdroj tepla v domě? já si pořídil do našeho 5+1 pasivního domku krbovou vložku s výkonem 8 kw, a bohatě to stačí, a to i když pořádně mrzne, má trojité prosklení, takže není tak rozehřáté sklo do místnosti, tak jako u jiných krbových vložek.

Jiří Sova

Ano chtěl bych mít krbovou vložku jako jediný zdroj tepla, proto potřebuji opravdu kvalitní a výkonnou krbovou vložku. Když jsem si to nechal počítat od známého, tak mi říkal minimálně 7 kw vložku a ideálně 8 kw. Můžu se zeptat, kde jste krbovou vložku kupoval?

Martalos

My máme v našem pasivním domě také přímo vložku, která se prodává jako vhodná do nízkoenergetických domů, a také splňuje blower door test, kupoval jsem krbovou vložku BEF AQUALITE 6 PASSIVE od výrobce krby-bef.

nikol98

Dobrý den. K tomu by se mohl hodit tento článek https://www.lev­nekrby.cz/zaji­mavosti/jak-spravne-topit-drevem/
O tom jak vlastně tím dřevem topit.