vendaobst

prosím o radu jak opravit oxidaci mobilního telefonu po střetu s močí atd co je v záchodě

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám telefon Xiaomi redmi 7A zelenomodrý. U mobilu mi praskl display a to takový způsobem že mi spadl na dlažbu jak je pro nevidomé taková červená s kuličkama když to řeknu. Telefon poté ale fungoval dal se používat tak je je možno. Ale jednoho dne jsem si ho nechal v kapse a šel na záchod a z kapsy mi vyklouzl do záchodu tak hhned jak jsem to zjistil tak jsem h odal do rýže a nechal 3 dny v rýži a nepomohlo to skoro vůbec chvilku běžel a pak už nešel dotyk. A jelikož ten mobilní telefon nemá oddělávací kryt tak jsem nevěděl ale zjistil jsem že kryt půjde tak jsem oddělal šlo to a součástky jako základní deska byly kousky zoxidované vyčistil jsem isopropylalkohol a žádná úleva telefon funguje na nabíjení ní reaguje ale na dotyk ne prosím o radu děkuji mooc

Nejlepší odpověď
jáára

Telefon se musí vyčistit ihned a ne až za 3 dny. Vyčistit znamená rozebrat, vyčistit, ošetřit a složit.
Rýže nefunguje, je to nesmysl.
_
Teď si kup novej telefon.

Další odpovědi
paul1

Možná by stálo zato, obrátit se na nějakou opravnu, je jich poměrně dost v každém městě. V Praze např:

Zdroj: https://www.zachra­na-mobilu.cz/Praha/🔧💻💙/kontakt?gclid=Cj0K­CQiAnKeCBhDPA­RIsAFDTLTLBo-_IwQRWC0mn-v8IyEvhZozrrJyS­HBxDN2nUdO3kY­AiBkY-IEM8aArJ6EALw_wcB

Dochy

To co je problém není ani tak moč, jako obecně voda. Pokud je potíž jen s dotykem, zkusil bych očistit kontakty od displeje. Ale bez záruky a je dost možné a pravděpdoobné, že i když se Ti to podaří tak za týden chcípne něco jiného.

Jinak jak píše Jáara, očistit je třeba ihned, po několika týdnech už je pozdě. Resp. opravuješ škody způsobené prodlením.

elkon

Pokud jsou obvody pod napětím, v první řadě by bylo nutné, okamžitě vyjmout baterku, protože se telefon zkratuje. V nových telefonech, ale baterka vyjmout rychle nejde, takže možnost záchrany je minimální.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.