Avatar uživatele
vendaobst

prosím o radu jak opravit oxidaci mobilního telefonu po střetu s močí atd co je v záchodě

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám telefon Xiaomi redmi 7A zelenomodrý. U mobilu mi praskl display a to takový způsobem že mi spadl na dlažbu jak je pro nevidomé taková červená s kuličkama když to řeknu. Telefon poté ale fungoval dal se používat tak je je možno. Ale jednoho dne jsem si ho nechal v kapse a šel na záchod a z kapsy mi vyklouzl do záchodu tak hhned jak jsem to zjistil tak jsem h odal do rýže a nechal 3 dny v rýži a nepomohlo to skoro vůbec chvilku běžel a pak už nešel dotyk. A jelikož ten mobilní telefon nemá oddělávací kryt tak jsem nevěděl ale zjistil jsem že kryt půjde tak jsem oddělal šlo to a součástky jako základní deska byly kousky zoxidované vyčistil jsem isopropylalkohol a žádná úleva telefon funguje na nabíjení ní reaguje ale na dotyk ne prosím o radu děkuji mooc

Zajímavá 0 před 1140 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

Telefon se musí vyčistit ihned a ne až za 3 dny. Vyčistit znamená rozebrat, vyčistit, ošetřit a složit.
Rýže nefunguje, je to nesmysl.
_
Teď si kup novej telefon.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Možná by stálo zato, obrátit se na nějakou opravnu, je jich poměrně dost v každém městě. V Praze např:

Zdroj: https://www.zachra­na-mobilu.cz/Praha/🔧💻💙/kontakt?gclid=Cj0K­CQiAnKeCBhDPA­RIsAFDTLTLBo-_IwQRWC0mn-v8IyEvhZozrrJyS­HBxDN2nUdO3kY­AiBkY-IEM8aArJ6EALw_wcB

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

To co je problém není ani tak moč, jako obecně voda. Pokud je potíž jen s dotykem, zkusil bych očistit kontakty od displeje. Ale bez záruky a je dost možné a pravděpdoobné, že i když se Ti to podaří tak za týden chcípne něco jiného.

Jinak jak píše Jáara, očistit je třeba ihned, po několika týdnech už je pozdě. Resp. opravuješ škody způsobené prodlením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pokud jsou obvody pod napětím, v první řadě by bylo nutné, okamžitě vyjmout baterku, protože se telefon zkratuje. V nových telefonech, ale baterka vyjmout rychle nejde, takže možnost záchrany je minimální.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet