prosím o radu

Dobrý den,chci se zeptat musím platit na dítě které není moje každý měsíc platím 1000kč v roce 2004–2005 jsem byl bez práce nemohl jsem platit došlo to až k soudu a u soudu jsem předložil zaplacenou složenku kde jsem platil 13000kč a byl jsem odsouzen na 10 měsíců s podmíněným odkladem na skušební dobu do 13.6.2010.Včera jsem dostal dopis od soudu pač jsem nezaplatil 6 měsíců a dlužím 6000kč a za týden mám jít k soudu,co mi hrozí když jsem v podmínce?když zaplatím a u soudu předložím doklad o zaplacení hrozí mi nějaký trest?A co mám dělat když dítě není moje a musím platit můžu se někde odvolat?Moc děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

žalobu na popření otcovství musíte podat do půl roku věku dítěte,jestli jsem to pochopila,tak to jste neučinil. Jelikož Vám soud určil výživné a Vy si svoji vyživovací povinost i přesto,že jste byl již za tento čin odsouzen neplníte,čeká Vás další soud,který Vás pravděpodobně odsoudí…sazba 1–5 let natvrdo. Doporučuji dluh neprodleně uhradit. Pokud tak učíníte do hlavního líčení,tak nebudete odsouzen,bude to bráno jako účinná lítost a nebudete odsouzen.

Další odpovědi
vagra

Dotaz je trochu zmatený.Kdo rozhodl o tom,že dítě není vaše?Protože,jes­tliže soud rozhodl,že není vaše,pak nevidím důvod proč platit.Kdo určil částku 1000 Kč?Jestliže soud ,pak asi platit budete muset.Otcovství se obvykle určuje testem.Od toho se pak odvíjí ostatní.

HanČe

Otázka opravdu není dost zřejmá, ale jestli jste dítě adoptoval, tak už nemáte šanci se otcovství zbavit. Adoptivní táta to má horší, než vlastní, takové jsou u nás zákony :(
/Ale 1000,.Kč měsíčně není tak moc, ikdyž jak pro koho,co?/