jivaj

Jak uložit upravenou fotku v ZPS18 do složky tak, aby se mi při kopírování nezměnila na originál?

Prosím o radu jak uložit upravenou fotku v ZPS18 do složky, tak aby se mi při kopírování nezměnila na originál.

Původní neotázka
Prosím o radu

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ona se ti na originál nezmění. Ona ti ten originál přepíše a máš po originále.
proto se nedoporučuje pracovat s originál složkou.

Jinak dáš prostě „uložit jako“ ! Pokud to neuděláš a dáš pouze uložit, přepíše ti ta upravená originál soubor. Nemám Zoner 18, ale mělo by se dát nastavit v parametrech ukládání jako kopie1.

Další odpovědi
Klaproth

Zoner už nepoužívám, ale vím, že ve starších verzích byla někde v nastvení možnost „nikdy nepřepisovat originál“. Pokud se to zatrhnulo, tak se při jakémkoliv ukládání vždy vytvořila kopie a původní fotka zůstávala nezměněná.

mzm

ZPS 18 si při úpravách pouze ukládá změnové parametry a to, co vidíš na obrazovce přes ZPS18 je originál + sada úprav co jsi provedl. Pokud chceš tento výsledek i jinde je potřeba fotku „exportovat“ (uložit jako?) – ZPS vezem originál, aplikuje na něj ty úpravy a výsledek uloží.