Oman

Prosím o radu

kdy si můžu jít pro řidičák?
v lednu 2009 jsem dosáhl 12bodů,ale potom jsem odcestoval do zahraničí a ŘP. jsem odevzal až Srpnu 2008 odekdy se počítá doba 1roku? od vavršení 12dobů nebo od odevzdání ŘP?. Jak dopředu můžu mít zkoušku z přezkoušení­. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud budu vycházet z toho že ve vámi uvedeném období ´Srpen 2008´ jste udělal chybičku a správně má být „2009“, tak by mělo platit následující:

  1. v ustanovení § 123c/3 „silničního zákona“ je tato větička:

Řidič pozbývá řidičské oprávnění uplynutím 5 pracovních dnů ode dne, v němž mu bylo toto oznámení doručeno.

  1. § 123c/5 téhož zákona je i tato větička:

Řidič, který pozbyl odbornou způsobilost podle odstavce 3, je povinen výzvu podle odstavce 3 splnit.

Takže na jednu stranu je DOBRÁ ZPRÁVA zpráva, že vám roční lhůta začala běžet někdy v lednu 2009 (přesné datum si odvoďte z údajů, které jsou uvedeny v oznámení, které jste musel někdy v lednu dostat od obecního úřadu)

Ale na druhou stranu je ŠPATNÁ zpráva, že jste porušil to ustanovení § 123c/5, kde vám hrozí určitý finanční postih…

Zkoušku z přezkoušení můžete mít max. 60 dní starou před dnem požádání o vrácení ŘP.