krkov6378

prosim o povzbuzeni

Ahoj, je mi 17 jsem na střední škole uplnej blbec co propada z hodně předmětu a zaroveň je introvert co si vubec nevěří, nejsem dobrej skoro v ničem, a fakt mam mizernou naladu, vzhledove jsem (prej) hodně pěknej, čili hodně holek ma o mě zajem to pozoruju a ty holky jsou taky hodně pěkný, ale to že jsem tolik nesmělej to odrazuje, potřebuju psychickou pomoc, abych si věřil a prostě abych měl všechno u zadku, prostě když mě někdo bude pomlouvat, tak abych se usmal a prostě to neřešil, prosím o pomoc.
Ještě chci dodat, že nemam moc kamaradu, jen 3 kamoše a 2 kamošky
A ještě dodam, jestli si myslíte, že jsem tu zbytečně

Nejlepší odpověď
ivzez

Co jste udělal, abyste situaci ve škole zlepšil,
abyste přestal „propadat z hodně předmětů“?

Vypadá to, že nic. Začněte se učit do školy.
Jak se Vám začne dařit v prvním předmětu,
začne se Vám pomalinku zvyšovat sebevědomí.

I já ohledně sebevědomí doporučím psychologa.

Přijdete na to, že záleží jen a jen na Vás,
čeho ve škole a později v životě dosáhnete.
Takže zaberte!

PS:
Nikdo tu není zbytečně!

Další odpovědi
Geesha

Ale no tak, pokud ti nejde škola tak ti pujde něco jiného a v tom třeba budeš vynikat. A pokud máš opravdu hezký vzhled tak máš štěstí protože v této době se vzhled upřednostnuje. Třeba jsi dobrý ve sportu nebo tak něco. :) Je lepší mít pár pravých přátel než hodně falešných to mi veř.

anonym

Co ti říká pojem „psycholog“? Tvoje problémy budou vyžadovat delší povídání, ne jen podporu. V čem si ostatně myslíš, že by ta podpora měla být? V tom, že začnu schvalovat tvůj způsob života, lenost učit se a zájem o holky místo o školu?
Nemyslím si, že jsi tu zbytečně, zbytečně se ale ptáš. Nikdo za tebe nevyřeší špatný prospěch, zcestné zájmy a nedostatek serbedůvěry. To se budeš muset ke svému životu postavit daleko zodpovědněji. Nic není zadarmo. Tak se přestaň litovat a začni na sobě pracovat. V první řadě budeš muset svést boj s nudou a s vlastní leností. Potom si uvědom, že jediný, kvůli komu se opravdu učíš, jsi ty sám. Ty sám máš také jako jediný se svým životem možnost něco udělat. Tak na co čekáš? Hezky makej ..... a dej vědět, jak ti to jde.

marci1

Nikdo tu není zbytečně. Každý má ve svém životě nějaký úkol, který má splnit. Zkus na sobě začít pracovat. Je Ti už 17 let, vem svůj život do svých rukou. Začni se pořádně a poctivě učit. Nezabývej se maličkostmi a řeš důležité věci, které Ti pomohou se lépe cítit. Pak se nebudeš cítit mizerně. 🙂

Kelt

Určitě jsi v něčem dobrý, třeba ve sportu, máš nějaké zájmy, nevím, nebudu to rozepisovat. To víš asi nejlépe sám. Proč jsi v tom dobrý, co Tě na tom přitahuje, láká? Najdi to a zkus to uplatnit i v učení. To že propadáš může mít hodně příčin, učitel nevysvětluje tak, abys to pochopil, tak můžeš zajít za ním na konzultaci, zeptat se spolužáků, rodičů, aby Ti pomohli. Tím nechci snižovat tvé IQ, ale každý chápe trochu jinak. Píšeš, že máš kamarády a jsou stejní jako ty, nebo jsou opační než ty. Neuzavírej se do sebe, Když máš kámoše a kámošky, tak máte něco společného a to vás spojuje a v tom jsi dobrý, proto máš ty kámoše. A na tom můžeš stavět.
Existuje mnoho knížek na rozvoj osobnosti, zkus dělat nějaký sport a přemluv na to kámoše, abys tam měl s kým chodit a bavit se s ním o tom, nebo zkus tanec a přemluv na to kámošku, Mohou Ti pomoci rodiče, učitelé, spolužáci.
Snaž se najít si více přátel, komunikuj s ostatními, bav se. Jestli myslíš, že Ti pomůže psycholog, nebo někdo takový, tak za ním běž, ale vše záleží jen na Tobě,
On ti každý řekne, co bys měl dělat, ale záleží na tobě, jestli to uděláš, zda to budeš chtít dělat. a nezapomeň, každý je jedinečný a neopakovatelný. Nemusíš se chovat, jako někdo jiný, ale buď sám sebou. A můžeš začít tím, že se začneš usmívat, kdy budeš chtít a jak dlouho budeš chtít. Ale asi ne v nevhodnou dobu, to uznáš. Hlavní je pro ¨vás škola, tu si snažte zlepšit.

Andre5000

Bóže, co chceš povzbuzovat? To ti nestačí, že je ti sedmnáct? Hlavně se snaž dodělat školu a to ostatní přijde samo.