Deee

prosím o pomoc s rovnicí

Potřebovala bych pomoct s jednou rovnicí, rovnice mi docela jdou, zítra píšeme opakovací, učitelka nám dala na rovnice 10 příkladů,9 mám a tenhle mi prostě nevychází, i po 6sté mi vychází x= –7 ale zkouška nikdy nevyjde ani když jí zkouším na hodně způsobů.. rovnice zní:
9z + 2.(3–2z) = 4z-1

Odpovědi
okqork

výsledek je správně, máš někde chybku ve zkoušce 😉 mně zkouška vyšla

mosoj

Tak jak píše okqork . Dej si pozor na závorku je tam dvakrát – – což se mění na plus !! Musí ti vyjít – 29 = – 29