Anette

prosím o pomoc s příkladem z geometrie

Obvod kosočtverce ABCD je 12 odmocnin ze 3 cm, úhel alfa=60°. Potřebuji vypočítat jeho obsah. Děkuji

Odpovědi
quentos

  1. vzorec pro výpočet obsahu kosočtverce je „a“ na druhou krát sinus alfa (viz

zdroj)

  1. alfu známe, tudíž potřebujeme spočítat délku strany „a“.
  2. Délku strany „a“ spočítáme lehce – obvod kosočtverce děleno čtyřmi, vyjdou tři odmocniny ze tří.
  3. Teď už nám nic nebrání spočítat obvod podle uvedeného vzorce. Při umocňování délky strany „a“ nezapomenout, že umocňujeme tři odmocniny ze tří TO CELÉ na druhou.

Doplňuji:
*ještě čárka před „to celé“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­so%C4%8Dtverec