lagunka

Prosím o pomoc..

Korespondenční matematická soutěž probíhá ve třech kolech, jejichž náročnost se stupňuje. Do druhého kola postupují jen ti řešitelé, kteří byli úspěšní v prvním kole,
do třetího kola postupují jen úspěšní řešitelé druhého kola. Vítězem je každý, kdo je
úspěšným řešitelem posledního, tedy třetího kola. V posledním ročníku této soutěže bylo přesně 14 % řešitelů úspěšných v prvním kole, přesně 25 % řešitelů druhého kola
postoupilo do třetího kola a přesně 8 % řešitelů třetího kola zvítězilo.
Jaký je nejmenší počet soutěžících, kteří se mohli zúčastnit prvního kola? Kolik by
v takovém případě bylo vítězů?

Nejde mi ani tak o výsledek, ale o postup..prosím vás moc..pomozte mi..

Nejlepší odpověď
Drap

Vyjdeš z toho, že vítěz byl jen jeden. Jeden byl 8% celku /druhého kola / spočítáš tedy 100% a budeš znát počet v druhém kole,obdobným způsobem dopočítáš i první kolo. Pozor, musejí ti vycházet celá čísla, protože soutěžící nerozkrájíš.