Vašek123

Co dělat, když mi PC zamrzne po 10 minutách??

Dobrý den, když spustím počítač tak se vždy zamrazí asi tak po 10 minutách ramky, harddisk se měnil nevíte čím to může být ? :)
Doplňuji:
napsal sem to blbě :D OS se zamrazí čím to může být když sem ramky a hadr měnil ;)

Odpovědi
Quimby

Ramkama?
Co znamená „zamrazí ramky“?Možná jen dojde pamět ramkám a windows pak ukládá věci dočasně na disk a to je o dost pomalejší a může se to jevit jako zamrznutí PC
Doplňuji:
Aha, tak to může být grafickou kartou.
Zkus nainstalovat nové ovladače.
Pak zkus spustit windows v nouzovém režimu a nech ho jen běžet v klidu a uvidíš jestli se sekne.
Možná je taky jen špatný windows, to by bylo na přeinstalování, ale nevím, se tahle špatně odhaduje.

MK44

Vašemu textu, jehož zmatečnost je způsobena tím, že není rozdělen na jasné samostatné věty, rozumím takto: Po deseti minutách od bootu počítač zatuhne. Nepomohlo ani vyměnit moduly RAM ani nabootovat z jiného HD, tedy z jiné instalace OS.

Sledoval bych teplotu zejména procesoru, čipsetu, GPU. Mají větráčky správné otáčky? Dává zdroj správná napětí? Jaké záznamy jsou v logu (prohlížeč událostí)? Jaké aplikace jsou spuštěny? Děje se tak i v nouzovém režimu? Děje se tak, i když nepoužijete myš nebo když nepoužijete klávesnici? Co se s počítačem dělalo, než se závada projevila poprvé? Apod.