PROSIM O INFORMACI K RP ZDA SE NA MNE STAHUJE AMNESTIE

MAM ROCNI ZAKAZ ZA SPATNE PREDJIZDENI TREST TRVA MESIC MOHU DOSTAT RP ZPET STAHUJE SE NA MNE AMNESTIE DIK ZA ODPOVED

Odpovědi
standa

Otázka je nepřesně položená.

Nejspíš jste tím, že jste udělal přestupek „špatné předjíždění“ dostal body, které byly přičteny k předchozím bodům a dosáhl jste limitu 12 bodů a byl jste vyzván k vrácení ŘP na 1 rok.

Pokud to tak bylo, tak na tento způsob uděleného ´zákazu řízení´ se ´amnestie´ nevztahuje, protože jste nespáchal žádný trestný čin.

Bohužel nebudete moci ani využít možnosti zažádat o vrácení ŘP po ´půlce´ trestu, protože tato možnost se vztahuje jen na případy, kdybyste dostal přímo ´zákaz řízení´, ale Vy jste „jen“ vrátil ŘP a zde musíte rok čekat.