štamgast

Prosím o domácí recept na smažené boží milosti.

Jedná se o malé čtverečky, které se smaží. Chci Vaše osvědčené recepty, nikoliv z internetu, ale jen ty domácí. Díky.
Doplňuji:
Díky moc, oba recepty postupem času jistě vyzkouším.

Nejlepší odpověď
hanulka11

50 kg hladké mouky

větší půlku másla

2 celá vejce + 1 žloutek

špetku soli

2 vrchovaté lžíce moučk. cukru

můžeš dát rum či bílé víno cca 2 plné lžíce

2 lžíce mléka

olej na smažení

do misky si nasypej moučku s vanilkovým cukrem a horké hned obaluj

Na vále důkladně vypracuj vláčné těsto ,na tom hodně záleží – pak těsto vyválej asi na 1/2 cm silný plát a rádýlkem nebo vykrajovacím formičkami dělej tvary a dávej smažit do rozpáleného tuku a hned obal v té misce s cukrem.
tak a´t se ti to povede jestli vyzkoušíš právě tento recept.

Doplňuji:
tuku dej víc ať ti pěkně těsto plave a nafoukne se

Další odpovědi
johana 56

300 g hladké mouky
20 g droždí
20 g moučkového cukru
5 žloutků
4 lžíce rumu,špetka soli
sádlo nebo ztužený tuk na smažení
moučkový cukr na posypání,nebo obalení

V prosáté mouce rozdrobíme droždí,přidáme ostatní a vypracujeme těsto,které necháme chvíli odpočinout.Roz­válené těsto nakrájíme na obdélníčky,upros­třed dvakrát nařízneme a propleteme,usmažíme do růžova.

terry

1/8 l smetany
3 žloutky
1 káv.lžičku cukru
1 káv.lžička octa
špetka soli
hrubá mouka

Vypracujeme vláčné těsto, vyválíme placku cca 1/2 cm silnou.
Vykrájíme tvary a smažíme ve vyyší vrstvě tuku, aby plavaly.
Po dosažení zlatavé barvy vytáhneme, necháme okapat a horké obalujeme v cukru s vanilkou.

hanulka11

omlouvám se oprava 0,50kg mouky

hanulka11

štamgast- hlavně prosím tě nedávej těch 50kg mouky:D:D:D