zett

Nevíte někdo o nějakém účinném šamponu, spreji atp., který by odstranil vši a hnidy?

Nic z toho, co jsem zkoušela, nefunguje. Potřebovala bych něco, co ale fakt zabírá.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst článek, v němž je uvedený postup, jak se těchto parazitů zbavit.

1. Použijte odvšivovací přípravek
Další kúru neopakovat dříve než za týden, jinak si vši zvyknou.

2. Odstraňte všechny mrtvé hnidy
" Před mechanickým odstraněním vždy vlasy namočte. Na suchých vlasech totiž parazit dokáže lézt – kličkovat a hřebenu se úspěšně vyhýbat. Pro první „hrubé“ odstranění hnid můžete použít hustý hřeben, takzvaný všiváček (prodává se zhruba za 20 až 80 korun podle typu).

Před česáním se doporučuje vlasy přelít teplou octovou vodou. Dejte si pod vyčesávané vlasy bílý papír. Zachytíte a dobře uvidíte padající parazity.
Hřeben však nemusí zachytit všechna vší vajíčka, je proto nutné pozorně prohlédnout celou hlavu – vlasy a ručně (třeba nehtem) stáhnout zbývající hnidy.

Může to být velmi zdlouhavé a pracné, ale pro úspěch celého procesu nezbytné.

Pro odstranění hnid můžete zkusit i zábal ze dvou dílů francovky a jednoho dílu glycerinu (obojí koupíte v lékárně). Roztok naneste na vlasy, zabalte igelitem a po půl hodině vyčešte hustým hřebenem a ručně odstraňte zbývající hnidy. Z některých partií, například za ušima, hnidy často odstraníte pouze tak, že vlas ustřihnete.

3. Sledujete účinek
4. Co dělat, pokud přípravek nezabere?

Jako repelent podle některých zkušeností funguje i šampon proti lupům s olejem čajovníku australského (tea tree oil). Vůně čajovníku má vši odpuzovat. Šampon se doporučuje nechat alespoň deset minut působit a mýt vlasy po třech dnech."
Autoři: MF DNES , Klára Mandausová

Zdroj: https://ona.id­nes.cz/jak-se-zarucene-zbavit-vsi-dc3-/deti.aspx?c=A070826­_222925_zdravi_de­ti_skr

Další odpovědi
marci1

Údajně antiparazitální šampón pro psy. 🙂
https://www.om­lazeni.cz/neju­cinejsi-pripravek-na-71-3644-0.html

Mc Merkurion

… holič >>> dohola, zabírá to stoprocentně, a bejvávalo to kdysi i nejjednodušší řešení …

orestez

Chalfa. Čti čalfa.

autacek

Zkus petrolej. https://www.go­ogle.cz/search?q=pe­trolej+na+vši+a­+hnidy&oq=lpez­rolej+vši&aqs=chro­me.2.69i57j0l3­.6441j0j4&cli­ent=ms-android-samsung&source­id=chrome-mobile&ie=UTF-8

ahold

přípravek pro psy Rival duo.
Dále je důležité: denně čistit hřebeny ,sponky.
Denně měnit ručníky, povlečení a prát alespoň na 60°C.

nyjono

Pouze doplním annas, je možné, že se vracejí.
Je potřeba vyčistit i ložní prádlo a vše ostatní, co přišlo s postiženým místem do kontaktu.

dr.luha

Zkusil bych borovou vodu (namíchat 4% roztok kyseliny borité). Pro člověka neškodné při zevním použití.