Tiradim

Prosím nevíte, kolik piv se dává do sudu navíc, nebo zda se dává přesný počet podle obsahu?

Je to smutný jestli neni tolerance na 100 pivech aspoň pár piv.V mnoha hospodách dostanete podmiru s tim že to dojde.V cizině jsou rádi že přijdu a dostanu až až.Proč u nas je to ostuda.

Nejlepší odpověď
Drap

Do současných kovových sudů se dává přesně tolik piva, kolik je deklarováno. O nic víc a o nic méně.

Další odpovědi
dubraro

Do KEG nerezových sudů se dává co možná přesně. Dřívější hliníkové sudy neměly všechny stejný objem, takže sud se naplnil a zvážil a podle toho se zapsalo, kolik je v něm piva. Takže hostinský objednal třeba čtyři „padesátky“ a na faktuře měl 52 + 49 + 50 + 51 litrů.

Mc Merkurion

… zvaž si sud … většinou plus minus dvě …

…@Funna: zvážim jednou prázdnej a příště už plný, snad nejde o jednorázovou akci …

Funna

vzhledem k tomu, že nám vždycky pivo dojde nějak podezřele rychle, tak asi o hooodně méně 🙂
bohužel tolerance daná vyhláškou je 1%, tak to asi dávají přesně, to jen my máme takovou žízeň…

PS: Mc Merkurione…když si zváží plný a pak prázdný sud (aby věděl kolik váží pivo) to už je trochu s křížkem po funuse .-))

zbyndo

Podľa toho,ako čapujú, poznám krčmárku, ktorá načapuje z 50 litrového suda 130 pív

Funna

tolerance je na 100 pivech dle vyhlášky 1 puivo…ale to už jsme psala…a proč u nás čepují pod míru, i když také dle vyhlášky pivo nesmí dojít, hladina musí být na čárku + pěna…no protože jsme národ nenažranců a každý se snaží obohatit jak to jen jde…ale možná je to jen přežitek z dob totality a časem se to zlepší, i když tomu moc nevěřím…

cochee

No vidíš a z logiky věci je ta vyhláška (pokud něco takového existuje) blbě. Leda by výčepní čepoval absolutně bez pěny, jak to dělají v Anglii. Když teda načepuju hladinu na čárku a k tomu „půlmetrovou“ čepku, tak se jako hostinský odupávám, ta čepka se „nenarodila“ z luftu – furt je částečně z piva. Takže když ji nechám slehnout, mám rázem pivo klidně půl cenťáku nad cejchem. To je (právě to měřím injekční stříkačkou) více jak 20 ml. Jeden sud by měl být sto piv, 100 × 20 ml = 2000 ml = 4 piva. Kdo tou vyhláškou komu prospěje?

Funna

jsem si to nevymyslela…to řeš se zákonodárci, kteří kafrají do všeho, i kydž tomu nerozumí…