lilq

Prosím, nevíte, co je to za druh ptáka?

Prosím, nevíte, co je to za druh ptáka? Omlouvám se za špatnou kvalitu fotky… Jsou to ještě mláďata, ale snad je někdo pozná:) díky moc! http://letecka­posta.cz/667055146

Odpovědi
beer

Tipuji jen veeeelmi opatrně, není dost potřebných informací – mladí kosi, nebo drozdi.
P.S.: to vypadá, jako mláďata ne na vlastním hnízdě (ať je to co je to), ale jakoby odebrána z přírody, což je naprosto nepřijatelné !!!
Doplňuji:
Pokud by tomu tak skutečně bylo, v rámci zachování jejich života je nezbytně nutné odnést je ihned přesně na místo jejich nálezu a posadit do větví nejbližšího stromu nebo keře, rodiče se o ně postarají !
Více viz zde, Mláďata zpěvných ptáků: http://ptaci.czweb­.org/1-zachrana.php

lilq

Děkuju za tip, našli jsme je, když jsme si šli zaběhat, a leželi docela na volném prostranství na zemi, nikde v blízkosti keř či strom nebo hnízdo, odkud mohli spadnout. A tak jsme se prozatimně vzali domů. Byli dost křehcí a slabí ( i vzhledem k pádu), ale teď se už učí létat a jsou zdraví, určitě je pustíme, jakmile se naučí létat, obávámse , že je rodiče už nenajdou… Můžu se mýlit. Jen se chci ujistit, že budou v pořádku.