RockGirl

Prosím, nějaké jednoduché vysvětlení pro řez krychlí?

Odpovědi
Bedy

Vemte si kousek modelíny, vymodelujte si z toho krychličku a pak si vemte nůž a předepsaný řez krychle si na tomto modelu proveďte. Pak to snad pochopíte.

Pamatuji si, že když jsme to na škole brali, že jsem to moc nemusel, protože nemám moc dobrou představivost, nicméně nakonec jsem to ukočíroval na trojku…

monickaaa

Toto mi na škole taky dělalo problémy, ale nejlepší je vzít si nějaká těleso tvaru krychle a tam si řezy představit. Důlžité je si uvědomi, že řez musí být z jedné strany na tutéž, abyste se v tom mohl/a lépe zorinetovat šrafovala jsem si stěny co " nejdou vidět" na jinou stranu než ty co vidět můžu. Mohu říci, že je to lehč než řezy krychlí :D

Funna

vezme se pilka a rozřeže se krychle…co chceš na tak jednoduchém tělese jako je krychle vysvětlovat?…vždyc­ky vznikne čtyřúhelník…