Marťas75

Prosím může mi někdo vysvětlit co je to paušální daň a její výhody?

Prosím může mi někdo vysvětlit co je to paušální daň a její výhody? Prý je to výhodná novinka pro OSVČ a podnikatele.

Nejlepší odpověď
J.Pecold

Dobrý den,
místo zdravotního, sociálního a daně zaplatíte každý měsíc jen paušál a odpadnou Vám povinnosti jako podávat daňové přiznání, přehledy a podobně.
Jestli se to vyplatí je potřeba si spočítat, záleží jestli máte náklady paušálem, jaké máte odpočty atd. Mě se to třeba se dvěma dětma nevyplatí.
Tady to mají docela dobře vysvětlené jak to funguje: https://www.rex­ter.cz/rubriky/fi­nance/pausalni-dan-pro-zivnostniky-co-to-je-a-jak-se-k-ni-prihlasit_827.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.