iceT

Prosím, může mi někdo definovat „kinorip“? Děkuji.

Nejlepší odpověď
rynek878

Cam (též Kinorip)“ (velmi běžný) – některý z diváků nahraje film promítaný v kině na videokameru. Taková kopie má obvykle velmi špatnou kvalitu, někdy se před objektivem objevují siluety diváků z nižších řad, zvuk je nekvalitní apod.
„Telesync“ (běžný) – obdobně jako kinorip je obraz nahrán kamerou z promítaného obrazu, ale zvuk je nahrán odděleně profesionálním mikrofonem, přičemž zvuk je s obrazem později sesynchronizován.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wa­rez

Další odpovědi
vagra

Jde o film, nahraný divákem v kině.

annas

Souvisí s filmovým pirátstvím. Kolem roku 1998 se začaly objevovat nelegální kopie očekávaných filmů ještě před jejich premiérou (např. film Prci, prci, prcičky). Ty se šíří v různých podobách (nejčastěji AVI, VCD atd.), přičemž podle toho, jak vznikly, se rozlišuje několik druhů:

Cam (též Kinorip)“ (velmi běžný) – některý z diváků nahraje film promítaný v kině na videokameru. Taková kopie má obvykle velmi špatnou kvalitu, někdy se před objektivem objevují siluety diváků z nižších řad, zvuk je nekvalitní apod.

Víc na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:q6b4PA­Ya0xkJ:cs.wiki­pedia.org/wiki/Wa­rez+co+je+kino­rip&cd=1&hl=cs&ct=clnk&g­l=cz&source=www­.google.cz

hanulka11

Pořizovat kinorip je trestné, ale hodně se tak děje a dotyčný pak umisťuje film na net , kde si ho druzí stahují. Prostě pirátství první třídy.