hanulka11

Prosím máte někdo zkušenost s těmito muškáty?

http://www.mus­katy.cz/vonici-muskaty/
Pěstuji každý rok převislé a měla bych zálusk na tyto.
Děkuji za vaše reakce.

Odpovědi
GM

Ze zobrazených muškátů jsem měla 2 druhy a spokojená jsem nebyla. Nejen že nijak zvlášť nevoněly, ale také velmi málo kvetly, ten maceškový skoro vůbec. Věnovala jsem jim velkou péči, přihnojování a pod., víckrát jsem si je nepořídila.

atriplex

Pěstují se jako jiné muškáty, moje matka s nimi nemá žádné problémy. V létě hnojit a mít na slunci. To pak intenzivně voní. Voní však listy a květa jsou jen doplněk, takže abyste nebyla zklamaná, že květy nejsou nic moc. Ideální je mít tyto muškáty umístěné kolem chodníku, takže lidi když jdou, tak se o ně otírají a vůně se šíří široko daleko.