Avatar uživatele
bedunka

Prosím má někdo zkušenost s tabletami na játra s ostropestřem?Mám po nich průjem,tak nevím jestli to je po nich nebo ne.

Jsem těžká diabetička a zvětšily se mi játra tak,že se pomalu nevejdou do dutiny břišní.testy prý jsou v pořádku ale břicho mam jak před porodem.nebo neznáte jiný lék?doktor mi nic nedal jen řekl at si koupím tablety na játra.děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3810 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

To se mně nějak nezdá, že nemáš žádný lék „na játra“.. neřekl ti náhodou také, že máš radikálně zhubnout?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Takovéto nežádoucí účinky se při užívání sylimarinu ( ostropestřece mariánského ) neuvádějí. Nedoporučuje se aplikovat jen těhotným, kojícím a lidem s vysokým krevním tlakem.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/clanek/os­tropestrec-zabira-u-cirhozy-i-zloutenky-10102

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

bedunko, ostropestřec mariánský je na spoustu problémů trávicího traktu vůbec nejlepší. Doporučila bych ti vyzkoušet přímo semínka. Dají se sehnat v bylinkových prodejnách a já si je objednávala na internetu. Semínka se mají rozmačkat a použít na čaj. Na to jsem byla líná, tak jsem si dala třikrát denně půl čajové lžičky semínek do pusy, rozkousala je, požvýkala a spolkla. Už po pár takto zkonzumovaných dávkách to začalo být znát. Citelně se mi ulevilo. Dala jsem si pauzu, ale chystám se na další pokračování. Kdyby ses rozhodla pro stejný postup, tak si v žádném případě nepořizuj balení menší než 200 g. I tak to bude rychle spotřebováno.
Doplňuji:
Ještě bych ti poradila dát si ráno na lačno čistou šťávu z půlky citronu nebo limetky. Optimálně alespoň půl hodiny před jídlem.
Já k tomu ještě alespoň jedenkrát denně pila čaj namíchaný z poloviny zeměžluči a po čtvrtině chrpy a bílého akátu. Dobrý na onemocnění jater je i med.
Pokud mé rady spojíš s konzumací lehčích jídel, tak by to mělo i u Tebe zafungovat rychle. Jako diabetik můžeš namítat, že med není vhodný, ale i organizmus postihnutý cukrovkou potřebuje sladké. Lžička medu denně by ti ublížit neměla.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Mohu poskytnout originální čaj od " báby radnické" ( paní Kamenická, za svého života dostala propůjčený titul doktor !! ). Je to směs asi 6 bylin. Pokud máte zájem ozvěte se. Lze dostat v příslušné bylinné lékárně. Jméno uvádět nebudu, zdejší charakterní uživatelé to ihned smažou.
Doplňuji:
Zkus nebrat tablety, ale kup si v lékárně přímo semínka ostropeřce a žvýkej je.
Samotný ostropestřec nemůže uškodit, jedině může pomoci steatozu jater zmírnit.

http://arabela777­.webovastranka­.cz/wiki/1163_Pre­par%C3%A1ty,kter%C3%A9_o­pravdu_funguj%C3%AD/38­4_B%C3%A1ba_Ka­menick%C3%A1_a_je­j%C3%AD_recep­ty

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

rozdrtit lžičku čerstvých semen ostropestřce v hmoždíří, přelít horkou vodou, nechat 15min. přikryté, pak scedit a pít 3× denně bude vždy lepší než ty tablety!!!!! Tu ranní dávku připrav tak, že ty nadrc semena necháš macerovat ve vodě přes noc a ráno přivedeš k varu a scedíš.
Ovšem v tvém případě to asi bude slabé, páč toto se více využívá na játra jako prevence. Ty už bys měla najet na olej ze semen ostropestřce (lékárna, zdravá výživa) a dále dle návodu.
Taky prostuduj třeba tohle:
https://www.go­ogle.cz/search?q=li­ver+tonic+indi­a&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&gws_rd=cr&ei=JiJ-UrjrDIKO4ASek4CYCg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek