nyjono

Kdo konkrétně může vjet do zákazu vjezdu s dodat. tabulkou Dopravní obsluze vjezd povolen?

Ti, kteří tam bydlí, kteří tam pracují, jejich návštěvy, dopravci.
Kdo ještě?
Díky.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… odpověď zde: https://www.au­toweb.cz/beran-dopravni-obsluha-a-zasobovani-po-novele/

  1. ZÁSOBOVÁNÍ

Pokud narazíte po 1. 1. 2016 na dopravní značku, pod níž bude dodatková tabulka s označením „mimo zásobování“, pak obdobně jako dosud se zásobováním rozumí ta vozidla, která zajišťují zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby a vozidla přepravující osoby těžce zdravotně postižené. Na tomto vymezení se k 1. 1. 2016 nezměnilo nic, takže v tomto ohledu platí stejná pravidla.
Pokud se ptáte, co všechno spadá pod zásobování, pak je to relativně široká formulace a spadá pod něj jakýkoliv typ dodeje zboží, případně služby nebo služeb, jejichž povahou jsou např. opravy všeho druhu. Definice je skutečně velmi široká.

  1. DOPRAVNÍ OBSLUHA

Definice dopravní obsluhy na dodatkových tabulkách od 1. 1. 2016 určité drobné změny doznala. Dopravní obsluhou se rozumí všechna vozidla spadající pod výše uvedené zásobování a přidávají se s k nim:

  • vozidla taxislužby, a
  • vozidla, jejichž řidiči nebo provozovatelé mají za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

Jak je zřejmé z poslední části definice, bydliště ani nemusí být trvalé (tak to bylo i dříve) a ubytovat se dá leckde. Změna proti dřívějšku je, že v minulosti v definici bylo to, že řidič má za značkou garáž (to už dnes není moc praktické), takže garáže nahradila „nemovitost“

Zdroj: https://www.au­toweb.cz/beran-dopravni-obsluha-a-zasobovani-po-novele/

Další odpovědi
Kepler

Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem „DOPRAVNÍ OBSLUZE VJEZD POVOLEN“ omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“.“
http://www.on­tola.com/cs/di/d­opravni-obsluha